adplus-dvertising

Metro saldırganı Emrah Yılmaz annesine de saldırmış!

İstanbul’da Kadıköy-Tavşantepe metrosunda Senanur Damgacı’yı bıçakla tehdit ettikten sonra tutuklanan Emrah Yılmaz, daha önce de ailesine korku dolu anlar yaşatmış. 2018’de kavga ederek evde annesini rehin alan saldırgan, bu sebeple 2 sene 12 ay hapis cezasına çarptırılmış.
Takip et
Metro saldırganı Emrah Yılmaz annesine de saldırmış!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da Kadıköy-Tavşantepe metrosunda tartıştığı kadın yolculara bıçak çekerek saldıran, ‘silahla tehdit’, ‘yaralamaya teşebbüs’ ve ‘halk arasında korku ve panik oluşturmak maksadıyla tehdit’ suçlarından tutuklanan saldırgan Emrah Yılmaz hakkında çarpıcı bir gerçek daha gün yüzüne çıktı.

Metroda terör estiren Emrah Yılmaz’ın İstanbul Anadolu 38. Asliye Ceza Mahkemesi’nce ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 2018 senesinde tutuklanıp 2 sene 12 ay hapis cezası aldığı ve bu sene Aralık ayında tahliye olması lazımken cezasını iyi halli geçirdiği için 1,5 sene erkenden tahliyeye edildiği öğrenilmişti.

AİLESİNE DE KABUSU YAŞATMIŞ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, babası Ziya ve annesi İpek Yılmaz’ı tehdit ettiği için babası ve annesiyle davalık olan Emrah Yılmaz, şikayetlerini geri çekmesi için ailesine baskı yapmaya başladı.

30 Mart 2018 günü “Siz neden şikayetinizi çekmiyorsunuz” diye annesini ve babasını tehdit etti. Annesine hakaretler yağdırdı ve kadını darp etti.

Sabah’ın haberine göre, evin kapılarını kilitleyerek annesinin gitmesine izin vermeyen Yılmaz, polisin 2 saatlik çabası neticesi annesini bıraktı.

Emrah Yılmaz hakkında “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 7 sene 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

“ÖLDÜRÜRÜM DEDİ, REHİN ALDI”

Yargılamada oğulları hakkında uzaklaştırma kararı aldırdıklarını belirten anne İpek Yılmaz, olay gününü anlattı.

Yılmaz, “Daha önce de zorla karakola götürüp şikayetimizi aldırmaya çalıştı. Olay günü ise bana ‘davanızı geri çekmezseniz kocanı öldürürüm’ şeklinde konuştu. Kapıları kilitleyip beni rehin aldı” şeklinde konuştu.

Tanık baba Ziya Yılmaz, evden işe gitmek için çıktığında hakkında uzaklaştırma kararı olmasına karşın oğlunu evin içinde gördüğünü belirterek, “Muhatap olmadan evden çıktım. Davalarını geri çek yoksa seni öldürürüm diye tehdit etti, evden çıktıktan sonra eşim aradı ve oğlumun kendisini rehin aldığını belirtti” diyerek konuştu.

Baba Yılmaz’da oğlundan şikayetçi oldu.

Tarafları dinleyen mahkeme, ihbar üstüne olay yerine müzakereci personel gönderildiğini ve saatlerce kapı arkasından Emrah Yılmaz’la görüşüldüğünü söyledi.

Görüşme sırasında sanığın uyuşturucu madde kullandığını, mahkemelerinden dolayı sorun yaşadığını bildirdiği söylendi.

Kapıyı açmaya yanaşmadığı, telefonla yapılan görüşmede ikna edildiğini kaydetti.

Mahkeme, Yılmaz’ın evin kapısını kilitleyerek annesinin evden çıkmasına engel olduğunu ve savunmasının suçtan kurtulmaya yönelik olduğunu ifade ederek buna itibar edilmediğini vurguladı.

Saldırganın kapıyı açıp annesini serbest bırakmışsa da bu vaziyetin polisin ikna çabaları neticesinde olduğunu söyleyen mahkeme, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 2 sene 12 ay hapis cezası verdi ve sosyal ilişkileri, olaydan sonraki ve yargılama sürecindeki davranışları, hal ve hareketleri sebebiyle indirim de uygulamadığını kaydetti.

EVLAT DA OLAMAMIŞ

Yalnızca metrodaki kadınlara değil ailesine de korku dolu anlar yaşatan Emrah Yılmaz, bu zamana kadar ailesine yaptıkları için özür dilediğini söyleyerek, “Baba beni şikayet etmekle topluma kazandıramazsın. Gel şikayetini çek kendime çeki düzen vereyim, artık uyuşturucu da kullanmıyorum dedim. Babam da şikayetini çektiğini belirtti ama çekmediğini öğrenince kendisini aradım. Şikayetimi geri çekmeyeceğim, cezaevine gireceksin şeklinde konuştu ve telefonu kapattı” şeklinde konuştu.

Babasının şikayeti çekmeyeceğini öğrenince evdeki eşyalara zarar verdiğini ve polislerin geldiğini söyleyen saldırgan, “Evin kapısına polisler geldi benimle konuştular. Sinirli olduğum için kimseye zarar vermemek ismine daha sonra teslim olacağımı söyledim. Onlar benimle konuşunca sinirim geçti ve karakola gittik” şeklinde konuştu. Suçlamayı kabul etmediğini ve babasının iftira attığını iddia etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.