Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne?

Girift'te rol alacak Metisha Schaefer, Kim Kardashian ile benzerliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oyunculuğunun yanı sıra mankenlik geçmişi de bulunan ünlü oyuncunun Türk olup olmadığı da merak edilen konulardan. Peki, Metisha Schaefer kaç yaşında, nereli? Metisha Schaefer asıl adı ne? Metisha Schaefer boyu ve kilosu kaç? Metisha Schaefer Mehtap Yavuz hakkında merak edilenler haberimizde...
Takip et
Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 1985

Doğum yeri: Almanya’da dünyaya gelmiştir aslen Samsun Bafralı.

Boyu-kilosu: 1,72

Eğitimi: İletişim fakültesi Gazetecilik ve televizyonculuk mezunu

Gerçek ismi:  Mehtap Yavuz

Almanya’nın Kim Kardashian’ı olarak bilinen Metisha Schaefer, Türk asıllı. Dünyanın tanıdığı Schaefer, Amerika’da Kim’in ikizi olarak gösteriliyor.

Samsun’dan Almanya’ya çalışmaya giden gurbetçi ailenin dört çocuğundan biri. ”Almanya’nın Kim Kardashian’ı” olarak bilinen Mehtap’ı yedi yıl önce Miami’de bir yönetmen keşfetmiş. Oynadığı ilk klipte fark edilmiş, şansı dönmüş. Ardından Tom Cruise’un ‘Rock of Ages’ filminde ve Jennifer Lopez’in klibinde oynayınca Allah, ”Yürü ya kulum” demiş.

Verdiği bir röprtajda “Aslen Samsun Bafralıyım. Samsun’da hâlâ akrabalarım var. Ailem beni ve kardeşlerimi tamamen Alman gibi değil de Türk örf, adet ve geleneklerine göre yetiştirdi. Kendimi tamamen Türk olarak görüyorum. Dört kardeşiz. İki erkek, iki kız kardeşim var. En büyükleri yani patronları benim. Ailem Almanya’ya 1970 yılında gelmiş. Onlar Türkiye’deki kültürlerinden hiç kopmadı. Almanlaşmadık, Türkiye’deki Türkler gibi yetiştirildik.”demiştir.

Almanya’da birçok projede yer alan Metisha, daha sonra Amerika’nın en önemli kanallarında boy gösterdi. Amerika’nın E! Entertainment isimli kanalında reality şov programı yapan ve daha sonra Amerika’nın önde gelen dizi ve filmlerinde başrol oyunculuğu yapan ünlü aktrist ve model Metisha Türk bir ailenin kızı olması ve Amerika’da Kim Kardashian’a rakip gösterilmesiyle tanınıyor.

Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne?

Paylaştığı fotoğraflarla herkesin dikkatini çeken güzel model Metisha Schaefer , Jennifer Lopez, 50 Cent, Nicki Minaj, David Guetta, Sean Paul, Chris Brown, Pitbull, FloRida gibi sanatçıların çeşitli müzik videolarında rol aldı. İletişim fakültesi Gazetecilik mezunu olan Metisha Schaefer, beş dil biliyor. Schaefer,  dizi ve sinema filminde başrol oynadı.

Almanya’nın Köln şehrinde hayata gözlerini açan ve Metisha Schaefer, olarak tanınan Mehtap Yavuz, radikal bir karar alarak 2010 senesinde Amerika’nın Mıami eyaletine taşındı. Amerika’da da güzelliği ve yeteneğiyle kısa bir sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Samsun’lu Kim Kardashian Metisha Schaefer Samsun’u çok sevdiğini belirterek “Samsun’luyum ve gurur duyuyorum bundan. Türkiye’ye yerleşmek istiyorum. Türk olduğum için Türkiye’yi çok özledim. Çok uzak kaldım Türkiye’den şu anda bazı imkanlar var, güzel projeler var. Bu projelerin kendi ülkemde olması benim geri dönüş yapmama sebep olabilir” Ben sıkı bir Atatürkçü’yüm. Ülkemi her zaman her yerde sonuna kadar savunurum. Türk olmaktan da büyük gurur duyuyorum” dedi. ‘Türk Kim Kardashian Metisha Schaefer’a dizi ve film teklifleri yağıyor.

Kanal D’nin dijital ortam dizisi Girift’te rol alacak olan Metisha Schaefer daha çok adından söz ettirecek gibi.

View this post on Instagram

A post shared by metisha (@metisha)

Verdiği bir röportajdan açıklamaları şu şekilde:

Gerçek adın Mehtap Yavuz, Neden Metisha Schaefer adını kullanıyorsun?

Şov dünyasındaki ünlülerin çoğu gerçek isimlerini kullanmıyor. Ben de hep, ünlü olursam farklı bir isim kullanayım diye düşünüyordum. Beni tanımalarını, bana ulaşmalarını da istemiyorum. Mehtap gitsin yerine bambaşka biri gelsin istiyordum.

Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne?

Kim Kardashian benzetmesini ilk kim yaptı?

Amerika’da yaşamaya başladığım günden beri her yerde bana insanlar gelip “Sen Kim Kardashian mısın?” diye soruyordu. “Hayır” diyordum, inanmıyorlardı. Alman televizyonu benimle çekim yapmak için Miami’ye geldi. Bild gazetesi beni “Almanya’nın Kim Kardashian’ı” olarak haber yaptı. O günden sonra da herkesin Kim’i oldum ve ona rakip gösterildim.

Sen kendini ona benzetiyor musun?

Benim ona benzemek ya da rakip olmak gibi bir çabam hiç olmadı. Amerika’da ona benzemek için ameliyatlar geçiren kızlar var. Kim’e benzetilmek hiç hoşuma gitmiyor. Ama gerçekten de benziyoruz, ne yapabilirim! Üstelik ben ondan daha güzelim.

Tanışma fırsatınız oldu mu?

Hayır tanışmadım. Puff Daddy iyi arkadaşım. Evinde bir davet verdi. Kim de o davete geldi. Bana uzaktan tuhaf tuhaf bakıyordu. Zaten o bakışlardan sonra biri tanıştırmak istese de tanışmazdım.

Alkolle aran nasıl?

Dinimiz alkolü yasakladığı için içmiyorum. Ama bazen sosyal ortamlarda bir kadeh kırmızı şarap içerim. O da iki ya da üç ayda bir.

Peki, dinin gereklerini ne kadar yerine getirebiliyorsun?

Çocukluğumda İslam dinini öğreten bir okula gittim, Kuran-ı Kerim’i okudum. Vakit buldukça namaz kılarım. Kendimi bildim bileli orucumu hiç sektirtmeden tuttum. Kurban kesmem, kıyamam. Ama her kurban bayramında bir kurban parasını ihtiyacı olan birine veririm.

Estetiğin var mı?

Burnuma ve göğüslerime estetik yaptırdım. Hepsi bu.

Fiziksel olarak ellerimi ve ayaklarımı beğenmiyorum. Ellerim ve ayaklarım taraklı ve bir kadın için biraz büyük. Duygusal olarak çok hassas biriyim. Her şeyi kafama takıyorum. Bir kötü huyum da herkesin derdine deva olmak için çırpınmam.

Seksiyim. Bedenimi, tenimi seviyor ve beğeniyorum

Bundan sonra ne yapmak istiyorsunuz?

Fitness programı yapmak istiyorum aslında… Zaten hayatımın büyük bir bölümü sporla geçiyor.

Türkiye’deki oyuncuları ve şarkıcıları takip ediyor musun?

Tarkan ve Ebru Gündeş’i çok dinlerim. Oyuncular arasından ise Burak Özçivit’i beğeniyorum. Yetenekli bir oyuncu.

Metisha Schaefer sosyal medya hesabı ve takipçi sayısı

Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne?

Metisha Schaefer nam-ı diğer Mehtap Yavuz fotoğrafları

Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne? Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne? Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne? Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne? Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne? Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne? Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne? Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne? Metisha Schaefer kimdir? Metisha Schaefer Türk mü, gerçek İsmi ne?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.