adplus-dvertising

Metin Öztürk: ‘Yeni Fatih Terim’ler bulmamız lazım’

Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk, kendilerinin artık yeni Fatih Terim’ler bulmaları gerektiğini söylerken, Okan Buruk dahil olmak üzere pek çok adayları olduğunu ifade etti. Öztürk öte yandan kulüp içerisinde iki başkan adayının da yönetimle beraber hareket ettiğini ve bu birliğin Başkan Burak Elmas tarafından sağlandığını belirtti.
Takip et
Metin Öztürk: ‘Yeni Fatih Terim’ler bulmamız lazım’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

GSYİAD’ın gerçekleştirdiği iftar organizasyonuna katılan Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk, etkinliğin sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Galatasaray’da her zaman barış ortamı ve her daim kutuplaşmadan en uzak kulüp olduğunu belirten Öztürk, “Lisenin değerlerinden çıkmış bir kulübüz. Güzel bir ramazan akşamı ve iftar keyfimiz çok yerinde. İnşallah takımımız sezonun son bölümünü keyifli bitirir. 30 Nisan’dan sonra kolları sıvar, yeni yapılanma, TFF seçimi, yayın ihalesi, Galatasaray Adası ve Kemerburgaz derken çok işimiz var. Size de çok görev düşecek. Her şey çok iyi olacak. Galatasaray’ın markası ve kaynakları bunun altından kalkacak özellikte” şeklinde konuştu.

“Okan Buruk dahil pek çok adayımız var”

Hoca konusuna değinip takımın gidişatını etkilemek istemediklerini söyleyen Metin Öztürk, “Sezon sonunu görmek gerekir. Elimizdeki hocanın performansı kötü ama devam eden kontratı var. Hepimiz için geçerli, başkanlar, yöneticiler ve sporcular için geçerli. Esas olan Galatasaray’ın ileri gitmesi. Bizim dönemimizde hoca değişikliği olacaksa, görüşümüz Türk hocayla devam etmesi yönünde. Nuri hoca çok başarılı bir kariyer içinde. Hiçbir hocayla görüşmemiz yok. Sezon sonu hocamızla yolları ayırırsak görüşeceğimiz birkaç hocadan bir tanesi Nuri Şahin olacaktır. Başkanı da açıkladı, Nuri Şahin’den memnunlar. Kimsenin mutluluğu üzerinde gölge olmayız. Biz Galatasaray’ı ileri götürecek hocalarla birlikte oluruz. Pek çok alternatif var, kimler olduğunu tahmin ediyorsunuz. Nuri hoca pırlantadır. İnşallah Antalya’yı iyi yerlere taşıyıp 4, 5 yıl sonra milli takımın hocası olacak. Okan Buruk dahil pek çok hoca adayımız var. Biz bu şekilde bir sürprizle gelmiyoruz, planlı geliyoruz” dedi.

“Galatasaray’ın birliği Burak Elmas tarafından sağlanıyor”

Kemerburgaz konusu ve Burak Elmas’ın tutumuna değinen Öztürk, “Hoca ve takım kadar bizim bir an önce Kemerburgaz’ı bitirip iki tanesi ışıklandırmalı toplam 6 sahada antrenman yapıyor olmamız gerekir. Florya’nın şartları buna çok müsait değil. Önümüzdeki yıl Avrupa Kupaları’na gitmeyeceğimiz için saha şartları açısından Kemerburgaz öncelik. Aynı zamanda TFF’de Galatasaray’ı en iyi biçimde temsil edip sıkıntılı olan vaziyeti daha iyiye götürmek istiyoruz. Biz eleştirdiğimiz şeyleri yapmak için geliyoruz bir Galatasaraylılık zerafeti içerisinde. Kimseyi kırmadan, incitmeden. Burak başkana teşekkür ettim. Biz kamyonların arasında buluşup seçim konuşması yapıyorduk, güzel ortam sağladılar. Geçen hafta kulübün problemleri hakkında bilgi aldık. Burak başkan yine nezaket gösterdi ve şuan yayıncıyla alakalı bilgilendirdi. Federasyon dahil şuan ki yönetim dahil birlikte hareket ediyoruz. Galatasaray’ın birliği Burak Elmas tarafından sağlanıyor. Hiçbir sürprizle karşılaşmayacağız. Burak Elmas’tan işitmek içimizi rahatlatıyor. Seçim biter bitmez bir tüzük kongresi yapmamız gerekir. 25 saatlik bir seçimimiz oldu. Ret olan bir bütçemiz var. Acilen bütçe olması gerekir yoksa hiçbir bütçe yürümez. Dernek tarafı ret olan. Kürek yelken voleybolu var. Voleybolda yaşadığımız sıkıntıları konuştuk. Biz bunların hepsinde iki başkan adayı ve mevcut başkan hareket ediyoruz ve seçim süreci bittiğinde de birlikte hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Yeni Fatih Terimler bulmamız gerekir”

Fatih Terim’in takımın başına döner mi sorusuna yanıt veren Metin Öztürk, “Fatih hocamızı çok seviyoruz ama artık ama onu rahat bırakmamız gerekiyor. Bizim yeni Fatih Terimleri bulmamız gerekiyor. Bu münakaşadan Fatih hocada sıkılmıştır” şeklinde konuştu.

Ozan Buğra Koşar – Oğuzhan Ort – Mehmet Şirin Topaloğlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.