adplus-dvertising

Metin Oktay Anıldı

13 Eylül 2019, 13:35 tarihinde eklendi
Ölümünün 28. yıl dönümünde Metin Oktay kabri başında anıldı. Başkan Mustafa Cengiz, yönetim kurulu üyeleri, Metin Oktay'ın ailesi ve birçok Galatasaray taraftarı unutulmaz futbolcunun kabrine gitti.
Takip et
Metin Oktay Anıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçirdiği trafik kazası sonrası aramızdan ayrılan Metin Oktay’ı Galatasaraylılar unutmadı. Birçok Galatasaray taraftarı, başkan Mustafa Cengiz ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Metin Oktay’ı anmak için Topkapı Kozlu Mezarlığı’nda hazır bulundu.

Metin Oktay Anıldı

Dualar okunduktan sonra başkan Mustafa Cengiz gazetecilere konuştu. Kendi kuşakları için Metin Oktay’ın çok farklı bir isim olduğunu söyleyen Cengiz, Galtasaray’ın Türkiye ve dünya çapında bir marka olmasında Metin Oktay’ın çok emeği olduğunu belirtti.

“METİN OKTAY İLE TANIŞMA ONURUNA ERDİM”

Metin Oktay ile tanışabilmeyi onur olarak nitelendiren Mustafa Cengiz, “Ben onu seyretme onuruna da erdim. Tabi o günler belki futbolun romantik çağlarıydı. Metin Oktayları, Turgay Şerenleri, Can Bartu’yu, Lefter’i hatırlamamak mümkün değil.” dedi.

Metin Oktay’ın sağlam karakteri ve kişiliğine de değinen Cengiz, Metin Oktay’ın idol olduğunu ve “Can Bartu ile Metin Oktay’ın forma değiştirdiği o günleri özlüyoruz. Bizim dönemimizde Fenerbahçeli, Beşiktaşlı kardeşlerimizle yan yana maç izlerdik, hiçbir olay çıkmazdı. Belki bir gün inşallah bu da olacak.” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.