Metin Feyzioğlu’nun Barış Pınar Harekatı Konuşması

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Barış Pınarı Harekatı'nı ve hukuki sürecini, CNN Türk ekranlarında Hakan Çelik'e anlattı.

Hakan Çelik’in CNN Türk ekranlarında yayınlanan fenomen programı Hafta Sonu’nun bu hafta konuğu Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu oldu. Feyzioğlu, Barış Pınarı Harekatı’nın hukuki boyutunu değerlendirdi.

DEAŞ’lıların yargılanmasından Adana Mutabakatı’na, baroların yaptıkları açıklamalardan yurt dışında yapılan kara propagandaya kadar geniş bir çerçevede değerlendirmelerde bulunan Feyzioğlu, gazetecilere yapılan saldırılar hakkında da konuştu.

“SİVİLLERİ KORUMAK ZORUNDA DEĞİL”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “O bölgede bir CNN International veya bir BBC muhabirine saldırı yapılmış olsaydı, tüm dünyayı ayağa kaldırırlardı” ifadelerini kullandı. Feyzioğlu, PKK’nın sivilleri kendisine canlı kalkan olarak kullanması hakkında ise, “Uluslararası hukuka göre, eğer terör örgütü sivilleri kendisine kalkan olarak kullanıyorsa, haklı olan devlet sivilleri korumak zorunda değildir” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı