Metin Feyzioğlu: PKK’ya Laf Söyleyin Dediğimizde Tık Yok

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devletine laf söyleyenlerin teröristlere laf söylemediğini belirtti ve "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne vurmanın, bazıları için dayanılmaz bir çekiciliği var." ifadesini kullandı.

Son günlerin tartışılan isimlerinden olan Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu yaptığı açıklamada eleştirilerde bulundu. Hedefine Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne laf söyleyenleri koyan Feyzioğlu, aynı insanların terör örgütüne bir şey söylemediğine değindi ve “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne her fırsatta laf sokuşturanlar, bir cümle PKK’ya, DHKP-C’ye laf söylesinler ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne vurmanın, bazıları için dayanılmaz bir çekiciliği var.” diyerek teröriste terörist, terör örgütüne de terör örgütü demeyenlerle işlerinin olmadığını vurguladı.

“ANNELERİ DESTEKLİYORUZ”

Metin Feyzioğlu, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi’nde katıldığı ‘Kurtuluştan Kuruluşa 100. Yılında Sivas Kongresi Uluslararası Hukuk Kurultayı ve Sempozyumu’nun sonrası gazetecilere konuştu. Açıklamasında yaklaşık 1 aydır devam eden HDP Diyarbakır İl Binası önünde annelerin eylemine de değinen Feyzioğlu, anneleri desteklediklerini belirtti. Acılarına ortak olduklarını da söyleyen Feyzioğlu, annelerin kaçırılan ya da kandırılan evlatlarının dağdan indirilmesini istediğini ifade ederek annelerden herkesin korkması gerektiğini ifade etti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı