Metin Akpınar’dan Cem Yılmaz’a oyunculuk eleştirisi: Kumaşı zayıf

Usta oyuncu Metin Akpınar katıldığı programda Cem Yılmaz’la ilgili çok konuşulacak sözlere imza attı. Cem Yılmaz’ın zeki olduğunu ancak iyi konuşamadığını ifade eden Akpınar, “Zeki çok belki ama iyi konuşan yok. Cem Yılmaz da dahil. Çok beğeniyorum. Çok zeki çocuk, mükemmel işler yapıyor. Ama aktör kumaşı zayıf. Olmak zorunda değil.” dedi.
Takip et
Metin Akpınar’dan Cem Yılmaz’a oyunculuk eleştirisi: Kumaşı zayıf
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Haber Global’de yayınlanan Candaş Tolga Işık‘la Az Önce Konuştum programının bu haftaki konuğu Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Metin Akpınar oldu.

“İYİ KONUŞAN STAND-UPÇI YOK”

Çok önemli açıklamalarda bulunan usta oyuncu, ünlü komedyen Cem Yılmaz‘la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Türkiye’deki stand-upçılarla ilgili konuşan Metin Akpınar, “Zeki çok belki ama iyi konuşan yok. Cem Yılmaz da dahil. Çok beğeniyorum. Çok zeki çocuk, mükemmel işler yapıyor. Ama aktör kumaşı zayıf. Olmak zorunda değil. Stand-up’da aktörlük gerekmiyor. Ama iyi konuşmak, tonlama da daha büyük başarılar bekliyor insan.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DEKİ MİZAH

Metin Akpınar, “Ben rafine bulmuyorum. Biraz seviyesiz buluyorum. Maalesef. Eski çizerleri de özlüyorum. Mizah yazısı yazılmaz hale geldi.” şeklinde konuştu.

Candaş Tolga Işık, “Sizin Adliye koridorunda tost yerken çekilmiş bir fotoğrafınız var. O fotoğraf hepimizin canını sıkmış, çok üzmüş bir fotoğraf. Siz o fotoğrafı gördüğünüzde ne hissediyorsunuz?” sorunu sordu.

“ÇOK ÜZÜCÜ BİR FOTOĞRAF”

O süreçte yaşadıklarını anlatan Akpınar, şu ifadeleri kullandı:

“Barış Yarkadaş çekti o fotoğrafı. Şak döndüm. Ben 10 tane ilaç alan adamım. Oraya paldır küldür geldim. Evden ekipler geldi aldı. Bir de bir şeyler yiyip aldığım ilaçlar vardı. Avukatım söyledi. Orada meğerse tost böyleymiş. Orada yalnız bu dramı yaşayan ben değilim. Çok üzücü bir fotoğraf. Beni çağırsalar gitmez miydim. Sabah 9’da geldi ekip. Eşim daha uyuyordu, polis geldi götürecekler dedim. Avukatımı aradım, avukatımın söylediklerini söyledim. Giyindim gittim, zarif davrandılar bana. Ama şurada bir sıkıntı çektim. Basın suçları soruşturmasına gidiyorduk, yolda değişti bu. Ekibe telefon geldi. Oraya gitmeyin teröre gidin diye. Hatta Müjdat’a dedim ki ‘Galiba 15 sene yiyeceğiz’. Onun dışında başka bir sıkıntı olmadı.

Ne yazık siyasi otorite de hukuk da düşünce özgürlüğüne sıcak bakmıyor. Bakamıyor, barışamadılar yıllardır. 36’da Nazım Hikmet’i bir şiirinden 4 mısradan içeri aldılar.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.