adplus-dvertising

Meteteoroloji’den sağanak yağış ve sel uyarısı!

Son dakika haberi: Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Edirne, Ardahan, Erzincan çevreleri ile Muğla’nın güney kesimleri, Erzurum’un kuzey kesimleri ve Malatya’nın batısında sağanak yağmur bekleniyor.
Takip et
Meteteoroloji’den sağanak yağış ve sel uyarısı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Edirne, Ardahan, Erzincan çevreleri ile Muğla’nın güney kesimleri, Erzurum’un kuzey kesimleri ve Malatya’nın batı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu’nun güneyi, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin ve Tokat çevrelerinde yerel olarak güçlü(21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, bazen orta güçte esmesi bekleniyor.

KUVVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, İç Anadolu’nun güneyi, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin ve Tokat çevrelerinde yerel olarak güçlü(21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında güçlü rüzgar ve fırtına, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteteoroloji’den sağanak yağış ve sel uyarısı!

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL 18°C, 27°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

ANKARA 14°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney kesimlerinde yerel güçlü olması bekleniyor.

İZMİR 22°C, 29°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA 20°C, 28°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

ZONGULDAK 17°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

TRABZON 21°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

ERZURUM 8°C, 24°C
Parçalı bulutlu, kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

DİYARBAKIR 15°C, 31°C
Az bulutlu ve açık

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.