Meteoroloji’den yağış uyarısı! Sıcaklıklar düşecek…

Hafta sonu hava durumu! Meteoroloji’den alınan son bilgilere göre bugün yurt genelinde sağanak yağmur bekleniyor. Hava sıcaklığının yağış alan yerlerde 4 ila 8 derece azalacağı söyleniyor.
Takip et
Meteoroloji’den yağış uyarısı! Sıcaklıklar düşecek…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Aksaray, Kayseri ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yer yer güçlü yağış bekleniyor

Yağışların Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Çorum, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

Cumartesi hava durumu

Meteoroloji’den yağış uyarısı! Sıcaklıklar düşecek…

Yağış alan yerlerde sıcaklık düşüyor

Hava sıcaklığının yağış alan yerlerde 4 ila 8 derece azalacağı, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Yapılan son tahminlere göre illerimizde beklenen sıcaklıklar ve hava durumu ise şu şekilde olacak:

ANKARA: 32, Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra başta kuzey ve batı çevreleri olmak üzere yer yer güçlü olması bekleniyor.

İSTANBUL: 28, Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak güçlü olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

İZMİR: 31, Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzey ve iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

ÇANAKKALE: 33, Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

Pazar hava durumu

Meteoroloji’den yağış uyarısı! Sıcaklıklar düşecek…

KOCAELİ: 27, Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak güçlü olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

MANİSA: 33, Parçalı ve çok bulutlu, zamanla yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

MUĞLA: 34, Parçalı bulutlu.

ADANA: 35, Parçalı bulutlu.

ANTALYA: 32, Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

HATAY: 30, Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

ESKİŞEHİR: 26, Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer güçlü olması bekleniyor.

KONYA: 34, Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

SİVAS: 35, Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu.

BOLU: 25, Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer güçlü olması bekleniyor.

SİNOP: 28, Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer güçlü olması bekleniyor.

ZONGULDAK: 25, Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer güçlü olması bekleniyor.

SAMSUN: 28, Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

TRABZON: 28, Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

ERZURUM: 33, Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

KARS: 31, Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu.

MALATYA: 39, Az bulutlu ve açık.

VAN: 31, Parçalı bulutlu.

ADIYAMAN: 40, Az bulutlu ve açık.

DİYARBAKIR: 41, Az bulutlu ve açık.

GAZİANTEP: 37, Az bulutlu ve açık.

SİİRT: 40, Az bulutlu ve açık.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.