Meteoroloji’den Şiddetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 19 Ağustos Pazartesi günü için, bazı illere kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada, Karadeniz, İç Anadolu ve Orta Akdeniz’de kuvvetli sağanak yağış beklendiği konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden 19 Ağustos 2019 Pazartesi günü için son değerlendirmeler yapılarak hava durumu açıklaması yapıldı. Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Akdeniz, İç Anadolu (Sivas, Kayseri ve Eskişehir hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Antalya’nın doğu iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

SEL UYARISI

Yağışların; Samsun’un doğusu ile Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde sis ve pus olayı bekleniyor. Yapılan son değerlendirmede özellikle Samsun, Giresun ve Ordu illeri ve çevreleri için meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulunuldu.

Meteoroloji’den Şiddetli Yağış Uyarısı

DOĞU İLLERİNE RÜZGAR UYARISI

Hava sıcaklığının yurdun batı kesimlerinde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edilirken rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimleri ile Erzurum çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı