adplus-dvertising

Meteoroloji’den şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı!

Meteoroloji'den gelen son verilere göre güney ve güneydoğu bölgelerinde yarın şiddetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Meteoroloji hava durumunu paylaşırken vatandaşlara arka arakaya uyarılar yaptı.
Takip et
Meteoroloji’den şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden bazı illerde beklenen fırtınaya ilişkin uyarıda bulunuldu.

Yapılan ilk uyarıda, “Ege Denizi’nde rüzgarın yarın (04.04.2021 Pazar) sabah saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu, öğle saatlerine kadar kuzeyinde güneybatı yönlerden 6 ila 8 gücünde (50-75 km/sa) fırtına biçiminde esmesi bekleniyor. Fırtınanın aynı gün gece saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor” dendi.

‘DİKKATLİ OLUN’ UYARISI

Öbür uyarıda ise, “Yapılan son değerlendirmelere göre; 04.04.2021 Pazar günü sabah saatlerinden sonra Kıyı Ege ve Çanakkale çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden, zamanla İç Ege, Marmara’nın güneyi ve Eskişehir çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden güçlü rüzgar ve yer yer kısa zamanlı fırtına (50-70, yer yer 90 km/saat) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.