Meteoroloji’den Sel ve Yıldırım Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sert uyardı. Doğu ve Batı Karadeniz'de yoğun yağış bekleniyor. Halk sel ve yıldırım tehlikesine karşı uyarıldı.

Meteoroloji’den Sel ve Yıldırım Uyarısı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Karadeniz bölgesinin merkezi ve sahil kesimleriyle, Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinin kuzeyleri için yoğun yağış ve sel uyarısı geldi.

SEL VE BASKINLARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden duyurulan bilgilere göre, Karadeniz’in tamamında gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklıklarının da 4 dereceye kadar artacağı belirtildi. Karadeniz’de yoğun yağış ve sel tehlikesine karşın sıcaklıklar mevsim normallerinde seyrediyor. İhtimal dahilinde olan sel, baskınlar, taşkınlar, heyelanalar, yıldırımlar, ağaç devrilmeleri, çatıların uçması ve ulaşımda yaşanacak kesintiler için halkın önlem alması konusunda uyarılarda bulunuldu.

Rüzgarların çoğunlukla Kuzey Akdeniz sahilleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğu taraflarında güney ve batı taraflarından az, zaman zaman orta şiddette, Marmara’nın güneyi ile Kuzey ve Kıyı Ege, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Akdeniz’in merkez bölgeleri ile Doğu Anadolu’nun batısında ise kuzey taraflarından kuvvetli ve zaman zaman az zamanlı fırtına şeklinde eseceği belirtildi.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.