Meteoroloji’den sağanak yağmur uyarısı! 31 Aralık 2021

Meteoroloji’den edinilen bilgiye göre bugün Marmara, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerimizde şiddetli yağmur bekleniyor. Yağışların Antalya’da etkili olacağı söylendi. Sıcaklıklar ise mevsim normallerinde devam edecek.
Takip et
Meteoroloji’den sağanak yağmur uyarısı! 31 Aralık 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz’in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu, Karadeniz kıyıları, Tokat çevreleri ile Çanakkale’nin kuzey kesimleri, Kırklareli’nin kıyı ilçeleri, İstanbul, Sakarya, Kocaeli’nin kuzey ilçelerinin yağmurlu geçeceği, öbür yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANTALYA’DA KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; bu sabah saatlerinde Antalya merkez ve batı ilçelerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis ile beraber buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNDE

Hava sıcaklığında mühim bir değişiklik olmayacağı, kuzeybatı kesimlerde mevsim normallerinin biraz üstünde, öbür yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

BATI AKDENİZ KIYILARINDA FIRTINA VAR

Rüzgar genellikle güney ve güneydoğu, Güneydoğu Anadolu ile kuzey batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, bazen orta güçte, Batı Akdeniz kıyılarında güçlü ve yer yer fırtına (40-80 km/saat) biçiminde esmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.