Meteoroloji’den sağanak yağış ve kar uyarısı!

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre yurt genelinde parçalı bulutlu bir hava olacak. Marmara, Ege ve Karadeniz’de sağanak yağmur beklenirken, İç Anadolu’nun yüksekleri ve Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur, Bitlis çevrelerinde de yoğun kar yağışı düşünülüyor.
Takip et
Meteoroloji’den sağanak yağış ve kar uyarısı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu akşama kadar Türkiye’nin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Göller Yöresi, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BİTLİS ÇEVRESİNDE KAR BEKLENİYOR

Yağışların, Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarında güçlü olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun yüksekleri ve Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve Bitlis çevrelerinde yoğun olmak üzere kar biçiminde görülmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yağmur ve sağanak biçiminde görülecek yağışların Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak güçlü olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Meteoroloji’den sağanak yağış ve kar uyarısı!

ÇIĞ TEHLİKESİ

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesi düşünülüyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunuyor.

YAĞIŞ ALAN BÖLGELERDE HAVA SICAKLIĞI DÜŞECEK

Hava sıcaklıklarının yağış alan bölgelerde 2-8 derece azalacağı, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, bazen orta güçte esmesi bekleniyor. Denizlerde ise Kuzey Ege’de hafif şiddetli fırtına düşünülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.