Meteorolojiden Sağanak ve Sel Uyarısı

Meteorolojiden yapılan son açıklamalara göre ülkemizin Doğu Karadeniz kıyılarında ve Doğu Anadolu bölgesinin kuzey kesimlerinde yoğun, gök gürültülü yağışlar görülecek. Yağışların sele neden olabileceği uyarısı yapıldı.

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte etkisini gösteren bölgesel yağışlar, bir çok bölgede sağanak şeklinde görülecek. Bu yağışların Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde etkili olması bekleniyor. Özellikle Artvin civarı ile Trabzon’un doğusu olmak üzere Rize’nin tamamında etkili olması beklenen yağışlar konusunda meteoroloji, halka uyarılarda bulundu.

SEL OLABİLİR

Geçtiğimiz ay yaşanan sel felaketi sonrası Karadeniz bölgesinde vatandaşlar bir hayli temkinli. Bu doğal afetin tekrar yaşanmaması için sel ve heyelan riskine karşı vatandaşların tehlike arz eden bölgelerden ayrılmaları uyarısı yapıldı.

Karadeniz ve Doğu Anadolu’da etkili olacak bu yağışlar yurdun geri kalan kısmında görülmeyecek. İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır gibi büyük şehirlerde havanın, normal seyrinde ilerlemesi ve parçalı bulutlu olması bekleniyor.

İç Anadolu, Ege ve Marmara bölgelerinde ise kuvvetli rüzgarlar görülecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı