Meteoroloji’den sağanak uyarısı! 1 Ekim 2021 Cuma

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni ayın ilk günü olan 1 Ekim tarihli hava durumu raporu yayınlandı. Meteoroloji’nin son dakika hava durumu tahminlerine göre Balıkesir, Antalya, Mersin, Adana, Düzce, Karabük, Kastamonu, Hatay, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde sağanak yağmur etkili olacak. Hava sıcaklıklarının ise kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, öbür yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Sağanak yağış uyarısının yapıldığı açıklamada, vatandaşların sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olunması istendi. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, il il 1 Ekim hava durumu tahminleri..
Takip et
Meteoroloji’den sağanak uyarısı! 1 Ekim 2021 Cuma
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Balıkesir’in kuzeyi, Antalya’nın batı iç kesimleri, Mersin, Adana, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevreleri, Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Batı Karadeniz’in doğu kıyıları ile Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize çevreleri, Artvin’in kıyı kesimleri, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor(21-50 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı ve Balıkesir’in kuzey ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE 16°C, 23°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

İSTANBUL 15°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağmurlu

KIRKLARELİ 11°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı ilçeleri yerel olmak üzere sağanak yağmurlu

KOCAELİ 14°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağmurlu

Meteoroloji’den sağanak uyarısı! 1 Ekim 2021 Cuma

EGE
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 7°C, 19°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 13°C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 18°C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 15°C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu, Antalya’nın batı iç kesimleri ile Mersin ve Adana çevreleri ve Hatay’ın kıyı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 19°C, 32°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

ANTALYA 21°C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra batı iç kesimleri kısa zamanlı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

HATAY 18°C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

ISPARTA 10°C, 23°C
Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 7°C, 22°C
Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR 7°C, 19°C
Parçalı ve az bulutlu

KONYA 9°C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu

SİVAS 4°C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Kastamonu, Karabük ve Düzce çevrelerinin sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kastamonu çevreleri ve Sinop’un kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere güçlü olması bekleniyor.

BOLU 4°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 8°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağmurlu

SİNOP 14°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere güçlü olması bekleniyor.

ZONGULDAK 12°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz’in sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun’un batı ilçeleri, Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

BAYBURT 5°C, 16°C
Çok bulutlu ve sağanak yağmurlu

SAMSUN 14°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı ilçelerinde yerel olmak üzere güçlü olması bekleniyor.

TOKAT 8°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 15°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde yerel olmak üzere güçlü olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı yer yer çok bulutlu, Kuzeyi ile Bingöl ve Muş çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

ERZURUM 5°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey ilçelerinde yerel olmak üzere güçlü olması bekleniyor.

KARS 5°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere güçlü olması bekleniyor.

MALATYA 10°C, 22°C
Parçalı bulutlu

VAN 8°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 14°C, 29°C
Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 16°C, 28°C
Az bulutlu ve açık

SİİRT 17°C, 29°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 19°C, 30°C
Az bulutlu ve açık

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.