adplus-dvertising

Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı! Birçok şehirde etkili olacak… 3 Ocak 2021

Meteoroloji, bir haftalık hava durumu tahmin raporu geldi. Buna göre; pazartesi günü Van, Gümüşhane, Bayburt, Hakkari, Artvin ve Ardahan’da kar yağışı etkili olacak. Salı günü ise tam 21 şehirde güçlü kar yağışı bekleniyor.
Takip et
Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı! Birçok şehirde etkili olacak… 3 Ocak 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yeni haftanın tahmin raporunu yayınladı. Rapora göre; pazartesi ve salı günü bazı iller kara teslim olacak.

PAZARTESİ GÜNÜ 6 İLDE KAR YAĞACAK

Pazartesi günü; Van, Gümüşhane, Bayburt, Hakkari, Artvin ve Ardahan’da kar yağışı etkisini gösterecek.

Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı! Birçok şehirde etkili olacak… 3 Ocak 2021

21 İL KARA TESLİM OLACAK

Salı günü ise Kastamonu, Çorum, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Bayburt, Erzurum, Muş, Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan ve Artvin’de kar yağışı hakim olacak.

Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı! Birçok şehirde etkili olacak… 3 Ocak 2021

BAZI BÖLGELERDE YAĞMUR BEKLENİYOR

Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Konya çevrelerinin yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

KUZEY VE İÇ KESİMLERDE SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile İç Anadolu’nun doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması beklenen yağışların, Karadeniz kıyıları ile Artvin’in güneyi ve Tokat’ın kuzey kesimlerinde güçlü, yükseklerinde yer yer yoğun kar yağışı, Rize, Artvin’in kuzeyi, Trabzon’un batısı ile Giresun’un doğusunda çok güçlü ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

AKDENİZ’İN İÇ KESİMLERİNE RÜZGAR HAKİM OLACAK

Rüzgarın ise batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, bazen orta güçte, Akdeniz iç kesimleri, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden güçlü ve yer yer kısa zamanlı fırtına (40-70 km/sa) biçiminde esmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.