Meteoroloji’den Kar ve yağmur uyarısı! Saat kaçta başlıyor belli oldu…

Meteoroloji tarafından yayımlanan yeni haftanın hava vaziyeti raporuna göre; hafta başında hava güneşli olacak ve bu vaziyet çarşamba akşamına kadar sürecek. Çarşamba yani bu geceden itibaren bütün Türkiye soğuk havanın etkisine girecek. Perşembe günü bütün yurt, sağanak yağış ve kar yağışına teslim olacak. Cumadan itibaren ise yağışlar duracak ve soğuk hava batıdan başlayarak ülkeyi terk edecek.
Takip et
Meteoroloji’den Kar ve yağmur uyarısı! Saat kaçta başlıyor belli oldu…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmeye göre bu hafta yurt genelinde kuzey, iç ve batı kesimlerde artacak olan hava sıcaklıklar, perşembe gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacak. Fakat hafta sonunda tekrar artacak.

HAFTA BAŞINDA SICAKLILAR YÜKSEK

Pazartesi ve Salı günleri yurdun batı kesiminde güneşli hava etkili oldu. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da sağanak ve kar yağışı vardı. İstanbul ve Ankara’da hava sıcaklığı 9 derece İzmir’de ise 14 derece ölçüldü. Adana’da hava sıcaklığı 20 dereceye kadar çıktı.

Meteoroloji’den Kar ve yağmur uyarısı! Saat kaçta başlıyor belli oldu…

KAR YAĞIŞI GELİYOR

Kar yağışı Doğu Anadolu bölgesine tekrardan geri geliyor. Ardahan, Erzurum, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari’de kar yağışı etkili olacak.

Meteoroloji’den Kar ve yağmur uyarısı! Saat kaçta başlıyor belli oldu…

PERŞEMBE BÜTÜN YURTTA KAR VE YAĞMUR VAR

Perşembe ise yurt genelinde sağanak yağmur ve kar yağışı etkisini gösterecek. Hava sıcaklığı hissedilir derecede azalacak.

UZMAN İSİMDEN AÇIKLAMA: ÇARŞAMBA GECESİNDEN İTİBARAN KAR VE YAĞMUR ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, yaptığı açıklamada, yağışların yarın (Çarşamba) akşam başlayacağını ve 2 gün boyunca bütün yurtta etkili olacağını belirtti. Yağışların iç kesimlerde karla karışık yağmur, doğuda kar, öbür yerlerde yağmur biçiminde olacağını söyleyen Şen, cumadan itibaren yağışların duracağını ve batıdan başlayarak ülkeyi terk edeceğini kaydetti.

Meteoroloji’den Kar ve yağmur uyarısı! Saat kaçta başlıyor belli oldu…

CUMA GÜNEŞLİ HAVA GERİ GELECEK

Yurt genelinde etkili olan soğuk hava cuma günü kendisini güneşli havaya bırakacak. Sağanak ve kar yağışı Karadeniz’in bir bölümü ve Doğu Anadolu’da etkili olacak.

10 MART HAVA VAZIYETI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege ve Eskişehir çevrelerinin, akşam ve gece saatlerinde Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz’in batı kıyıları, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu (Kars ve Ardahan hariç),Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Giresun, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Kayseri, Sivas, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde görülmesi beklenmektedir. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

Meteoroloji’den Kar ve yağmur uyarısı! Saat kaçta başlıyor belli oldu…

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ DUMAN BİRBİRİNE KARIŞACAK

Şanlıurfa ve Mardin’in özellikle güney kesimlerinde Suriye ve Irak kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek hava kalitesi ve görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur biçiminde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.