adplus-dvertising

Meteoroloji’den kar uyarısı! 36 ilde etkili olacak… 28 Kasım 2021

Meteoroloji, 28 Kasım-2 Aralık haftasının hava tahmin raporunu yayımladı. 5 günlük rapora göre, pazar gününden itibaren yurt genelinde güçlü sağanak ve kar yağışı etkili olacak. Çarşamba ve Perşembe gününe dikkat çekilen açıklamada, Uşak, Bilecik, Kütahya ve Burdur’un da aralarında bulunduğu 36 il için kar yağışı uyarısı yapıldı.
Takip et
Meteoroloji’den kar uyarısı! 36 ilde etkili olacak… 28 Kasım 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü,28 Kasım-2 Aralık haftasının hava durumu raporunu kamuoyuyla paylaştı. Yayımlanan rapora göre; önümüzdeki haftanın ortasında yurt genelinde güçlü sağanak ve kar yağışının etkili olacak.

ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE ONLARCA İLDE KAR BEKLİNİYOR

Meteoroloji’nin tahminlerine göre; çarşamba günü, Bilecik, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Karaman, Niğde, Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çorum, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Amasya, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Yozgat’ta kar yağışı etkili olacak. Perşembe günü ise Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Erzurum, Ağrı, Muş, Bitlis ve Van’da kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji’den kar uyarısı! 36 ilde etkili olacak… 28 Kasım 2021

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde Balıkesir’in batı kıyılarında güçlü olması bekleniyor. Rüzgar’ın güney kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve kısa zamanlı fırtına(40-70 kmsa) biçiminde eseceği tahmin ediliyor.

EGE
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar’ın güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve kısa zamanlı fırtına(40-70 kmsa) biçiminde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Mersin dışında) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya ve Isparta çevreleri ile Burdur’un doğu ilçelerinde güçlü, Antalya’nın merkez ve doğu ilçelerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgar’ın Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve yer yer kısa zamanlı fırtına (40-70 kmsa) biçiminde eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den kar uyarısı! 36 ilde etkili olacak… 28 Kasım 2021

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Ankara il merkezi ile kuzey kesimlerinde güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve yer yer kısa zamanlı fırıtna (40-70 kmsa) biçiminde eseceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batı kesimleri ile Erzurum ve Ağrı çevrelerinin yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Erzurum’un yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar biçiminde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.