Meteoroloji'den İstanbul ve Yağmur Açıklaması Geldi

İstanbul'da uzun süredir beklenen yağış etkisini hissettirdi. Meteoroloji'den yapılan açıklamada yağmur yağışlarının devam edeceği bildirildi.
Takip et
Meteoroloji'den İstanbul ve Yağmur Açıklaması Geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden paylaşılan son tahminlere göre, ülkenin batı taraflarında sıcaklıkların 4 ila 6 derece arasında düşeceği ve yağışlı havanın gün boyunca etkili olması bekleniyor. İç ve güney taraflar için de fırtına ve dolu ikazı geldi.

İSTANBUL'DA SAĞANAK YAĞIŞ BAŞLADI

Günlerdir süren ikazların sonrasında sıcaklıklar düştü beklenen yağmur İstanbul’da gece saatlerinde etkisini hissettirdi. Şiddetli sağanak yağışla beraber sıcaklıklarda da önemli derecede düşüş kaydedildi. Öte taraftan ülkenin batı taraflarında etkili olan yağışlarla beraber özellikle güney ve iç taraflarda de şiddetli rüzgâr ve fırtınanın etkili oldu. Peki, yağmur ne zaman duracak? İstanbul’da yağmurun etkisini akşam saatlerinde yitirmesi gece tekrar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın başlaması bekleniyor.

MARMARA'DA SAĞANAK DEVAM EDECEK

Ülkemizin kuzey, iç ve batı taraflarının parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Samsun taraflarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer tarafların parçalı ve az bulutlu geçeceği düşünülüyor.

Yağışların; Muğla, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı tarafları ile Antalya'nın doğu tarafında yerel olarak şiddetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Öte taraftan hava sıcaklıklarının; iç ve batı taraflarda 4 ila 6 derece düşeceği, diğer taraflarda önemli bir değişiklik olmayacağı düşünülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.