Meteoroloji’den İstanbul İçin Yağış Uyarısı Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamaya göre, İstanbul başta olmak üzere bir çok ilde öğleden sonra kuvvetli yağış ve rüzgar bekleniyor.

‘Bugün hava nasıl olacak?’ sorusuna Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre, Edirne, Kırklareli ve Karadeniz’de ise Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’de akşam öğleden sonra, İstanbul’da ise gece saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına ve yağış bekleniyor.


İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı 1 Ağustos hava durumu…

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul’da bugün gece saatlerinden itibaren yağışlı bir hava bekleniyor. Meteoroloji’nin açıkladığı verilere göre, yarından itibaren ise tüm haftasonu sağanak yağış beklenen İstanbul’da özellikle Pazar günü sıcaklıkların 5 dereceye kadar düşmesi öngörülüyor.

BÖLGELERDE GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

MARMARA

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinin, gece saatlerinden sonra İstanbul ve Kocaeli’nin kuzey kesimlerinin yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren güneybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ


Az bulutlu ve açık, zamanla doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’nin iç kesimlerinin, gece saatlerinden itibaren Samsun ve Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı