adplus-dvertising

Meteoroloji’den İstanbul dahil birçok ile yeni kar uyarısı! 27 Ocak 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre yurtta etkili olan kar yağışı bugün de devam edecek. İstanbul ve çevresinde aralıklarla sürecek kar yağışı, Doğu Anadolu’da güçlenecek.
Takip et
Meteoroloji’den İstanbul dahil birçok ile yeni kar uyarısı! 27 Ocak 2022
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Hatay, Amasya, Tokat, Ordu ve Çankırı çevreleri ile Eskişehir ve Ankara’nın kuzey kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Rize, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Batman ve Siirt çevreleri, Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesimleri, Sakarya ve Kocaeli’nin kuzeyi ile Van’ın güney ilçelerinde güçlü ve yoğun kar biçiminde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ülke genelinde buzlanma ve don ile beraber yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ’DEN YENİ UYARILAR

Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Rize, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Siirt ve Batman çevreleri, Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesimleri, Sakarya ve Kocaeli’nin kuzeyi ile Van’ın güney ilçelerinde güçlü ve yoğun kar biçiminde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, yüksek kar örtüsünün oluğu yerlerde çığ riski ile tipi biçiminde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın, Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde kuzey yönlerden güçlü ve kısa zamanlı fırtına (40-70 km/sa) biçiminde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi ile çatı uçması gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Ülkemiz genelinde buzlanma ve don ile beraber yer yer sis ve pus olayı görülmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kocaeli çevreleri ile Sakarya’nın kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere yoğun kar biçiminde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don ile beraber yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kar yağışlı

EDİRNE °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu bu sabah saatlerinde kar yağışlı

KOCAELİ °C, 4°C
Çok bulutlu akşam saatlerine kadar kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde yer yer yoğun kar yağışı biçiminde olması bekleniyor.

Meteoroloji’den İstanbul dahil birçok ile yeni kar uyarısı! 27 Ocak 2022

EGE

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde güçlü buzlanma ve don ile beraber yer yer pus ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, -3°C
Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 2°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 8°C
Parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 4°C
Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerin Hatay çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden güçlü ve kısa zamanlı fırtına (40-70 km/sa) biçiminde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde kıyı kesimlerinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde güçlü buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 11°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 11°C
Parçalı bulutlu

HATAY °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yağmurlu

ISPARTA °C, -1°C
Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ile Çankırı, Eskişehir ve Ankara’nın kuzey kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, güney kesimlerinde kuzey yönlerden güçlü ve kısa zamanlı fırtına (40-70 km/sa) biçiminde eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde güçlü buzlanma ve don ile beraber yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kuzey kesimleri kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kuzey kesimleri kar yağışlı

KONYA °C, -4°C
Parçalı bulutlu, bu sabah saatlerinde kar yağışlı

SİVAS °C, -3°C
Parçalı bulutlu, bu sabah saatlerinde kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimleri ile Bolu ve Düzce çevrelerinde güçlü olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde güçlü buzlanma ve don ile beraber yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, -1°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, -1°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde kıyılarında güçlü olması bekleniyor.

SİNOP °C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 3°C
Çok bulutlu, karla aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde güçlü olması bekleniyor.

Meteoroloji’den İstanbul dahil birçok ile yeni kar uyarısı! 27 Ocak 2022

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu,Amasya, Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar biçiminde olması bekleniyor. Yağışların, Rize çevreleri ile Trabzon’un doğu Artvin’in iç kesimlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don ile beraber yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BAYBURT °C, -4°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kar yağışlı

SAMSUN °C, 5°C
Çok bulutlu

TOKAT °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kar yağışlı

TRABZON °C, 6°C
Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kesimlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevreleri ile Van’ın güney ilçelerinde yoğun kar biçiminde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don ile beraber yer yer pus ve sis bekleniyor. Bölge genelinde dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, -3°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kar yağışlı

MALATYA °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kar yağışlı

MUŞ °C, -1°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde yer yer yoğun kar biçiminde olması bekleniyor.

VAN °C, 1°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güney ilçelerinde yer yer yoğun kar biçiminde olması bekleniyor.

Meteoroloji’den İstanbul dahil birçok ile yeni kar uyarısı! 27 Ocak 2022

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Gaziantep ve Kilis dışında) aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Siirt ve Batman çevrelerinde güçlü ve yoğun kar biçiminde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve sis bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

GAZİANTEP °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu

MARDİN °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kar yağışlı

SİİRT °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.