adplus-dvertising

Meteoroloji’den hava durumu uyarısı! Gök gürültülü sağanak geliyor… 12 Aralık 2021

Meteoroloji’den edinilen bilgiye göre Marmara, Kıyı Ege ile Manisa, Denizli, Antalya ve Isparta çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu, öbür yerlerin az bulutu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul’da ise öğleden sonra etkili olması bekleniyor.
Takip et
Meteoroloji’den hava durumu uyarısı! Gök gürültülü sağanak geliyor… 12 Aralık 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yağışların Kıyı Ege ile Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Bursa, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde yerel olarak güçlü (21-50 kg/m2), Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri, İzmir’in kuzey ilçeleri ile Çanakkale’nin güney ve doğu ilçelerinde çok güçlü ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji’den hava durumu uyarısı! Gök gürültülü sağanak geliyor… 12 Aralık 2021

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde biraz azalacak, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacak. Sıcaklar, ülke genelinde mevsim normalleri üstünde seyredecek.

Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, bazen orta güçte, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Batı Karadeniz’in doğusunun iç kesimlerinde güçlü ve yer yer kısa zamanlı fırtına biçiminde (40-80 km/saat) esecek.

Bugün için hava durumu değerlendirmesinde bulunan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise şu açıklamalarda bulundu:

Bugün Kıyı Ege ile Tekirdağ, İstanbul (öğleden sonra), Çanakkale, Bursa, Balıkesir ve Manisa yağışlı. İzmir’in kuzeyi ile Çanakkale de güçlü. Batıda güneyli güçlü rüzgarlar var. Sıcaklık ortalamanın üstünde devam ediyor.

Bazı illerde beklenen hava vaziyetiyle günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:

Meteoroloji’den hava durumu uyarısı! Gök gürültülü sağanak geliyor… 12 Aralık 2021

Ankara: Parçalı bulutlu 15
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağmurlu (Yağışların öğle saatlerinden sonra batı kesimleri ile zamanla il genelinde yer yer güçlü olması bekleniyor) 16
İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu (Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer güçlü olması bekleniyor) 19
Adana: Parçalı ve az bulutlu 21
Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu 19
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 23
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 20
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 6
Diyarbakır: Az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 14

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.