adplus-dvertising

Meteoroloji’den çok önemli uyarı! 22 Eylül 2021 gök gürültülü sağanak bekleniyor…

Meteoroloji, “Çok tedbirli olmalı” diye bugün için Artvin ve Rize’ye turuncu kodlu uyarıda bulunurken Giresun, Trabzon, Bartın, Düzce, Bolu, Kastamonu, Sakarya, Zonguldak ve Karabük’e sarı kodlu uyarı yaptı. Öte yandan bugün İstanbul dahil tam 40 şehirde sağanak yağmur görülecek
Takip et
Meteoroloji’den çok önemli uyarı! 22 Eylül 2021 gök gürültülü sağanak bekleniyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM), Türkiye İçin Uyarı Vaziyeti tablosunu yayınladı. Buna göre, toplam 11 il için kritik uyarıda bulunuldu.

MARMARA BÖLGESİ’NDE SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede parçalı ve çok bulutlu hava bekleniyor. Bölgenin doğusu ile yarın öğleden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Bölgedeki sıcaklıkların 4 ila 8 derece azalacağı düşünülüyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta güçte, bugün öğleden sonra zaman zaman güçlü eseceği tahmin ediliyor.

BUGÜN 40 ŞEHIRDE YAĞIŞ VAR

Haritaya göre; İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Yalova, Kocaeli, Bursa, Bilecik, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bolu, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Samsun, Amasya, Kırşehir, Niğde, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri, Sivas, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Bayburt, Erzincan, Rize, Artvin, Ardahan ve Kars’ta çarşamba günü sağanak yağış görülecek.

Meteoroloji’den çok önemli uyarı! 22 Eylül 2021 gök gürültülü sağanak bekleniyor…

DOĞU KARADENİZ KIYILARINDA ŞİDDETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji, Doğu Karadeniz bölümü için güçlü sağanak yağmur uyarısı verdi. Açıklamada, “Bugün akşam saatlerinden sonra Giresun çevrelerinde, gece Trabzon, Rize ve Artvin’in kuzeyinde yerel olarak güçlü (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in kuzey kesimlerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm üstü) olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında güçlü rüzgar, iç kesimlerde yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” dendi.

Meteoroloji’den çok önemli uyarı! 22 Eylül 2021 gök gürültülü sağanak bekleniyor…

2 İL İÇİN SARI, 9 İL İÇİN TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji’nin uyarı haritasına göre; bugün için Artvin ve Rize’ye turuncu kodlu uyarı verilirken Giresun, Trabzon, Bartın, Düzce, Bolu, Kastamonu, Sakarya, Zonguldak ve Karabük’e sarı kodlu uyarı yapıldı.

Meteoroloji’den çok önemli uyarı! 22 Eylül 2021 gök gürültülü sağanak bekleniyor…

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Hava vaziyeti potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla beraber, meteorolojik koşullardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Hava vaziyeti tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik şartlar ve tahminler takip edilmelidir.

Şemsiyelerinizi yanınızdan ayırmayın! Yağmur, İstanbul dahil birçok ilde 3 gün boyunca etkili olacak

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.