adplus-dvertising

Meteoroloji’den Ankara’ya kar yağışı uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara’da kar yağışının şehrin hepsinde etkili olacağını duyurdu.
Takip et
Meteoroloji’den Ankara’ya kar yağışı uyarısı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara ve Kıyı Ege dışında kalan yerlerde yarın yağış hakim olacak. Yağışlar, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, İç Ege ve Karadeniz’in batısında kar biçiminde olacak.

ANKARA’YA KAR GELİYOR

Ankara’da gece en düşük sıcaklık 2, gün içinde ise 5 derece olacak. Kar yağışının şehrin hepsinde etkili olması bekleniyor.

Kar yağışıyla beraber sıcaklıklar, Kütahya ve Çorum’da 6, Konya’da 8, Karaman’da 9, Ağrı’da 7, Erzurum ve Sivas ve Kayseri’de 5, Kastamonu’da 3 derece olacak.

Meteoroloji’den Ankara’ya kar yağışı uyarısı!

Doğu Anadolu’nun doğusunda güçlü rüzgar ve fırtına bekleniyor

Doğu Anadolu’nun doğusunda rüzgarın yarın Van, Hakkari, Bitlis, Muş, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden güçlü, yer yer hamleli fırtına, yüksek kesimlerde hamleli güçlü fırtına biçiminde esmesi bekleniyor.

Güçlü rüzgarın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz için güçlü yağış uyarısı

Orta ve Doğu Karadeniz’de yağışların bu akşam ve geceden itibaren etkisini artırarak Ordu ve Giresun çevrelerinde güçlü, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde çok güçlü olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in 900-1000 metre ve üstü rakımlı yerlerinde güçlü rüzgarla beraber tipi biçiminde güçlü ve yoğun kar biçiminde görüleceği tahmin ediliyor.

Güçlü yağışların yarın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.