Meteorolojiden 9 İlde Sağanak Uyarısı

Meteroloji, yaklaşan bahar ayları ile beraber yaşanacak olan sağanak yağışlar konusunda, 9 il için uyarıda bulundu.

Ülkemizde bahar aylarının etkisini göstermesi, birçok mevsimsel değişikliğin de süratle yaşanmasına sebep olmakta. Özellikle Marmara ve Ege bölgeleri ile Anadolu’nun bir çok noktasında ani yağışlar ve bunaltan sıcakların bir arada görülmesi, vatandaşların çeşitli mağduriyetler yaşamasına sebep oluyor.


Meteorolojinin bugün yaptığı açıklamada 9 ilde sağanak yağışın yaşanacağı ve vatandaşların bu konuda tedbir alması gerektiği üzerinde duruldu. Özellikle Marmara ve Ege bölgesinde etkili olacak yağışlar diğer bölgelerden de olmak üzere 9 ili etkisi altına alacak.

İŞTE O İLLER

Bugün itibariyle gerçekleşmesi beklenen sağanak yağışlar Van, Kars, Erzurum, Trabzon gibi şehirlerde şiddetli olmakla beraber, İstanbul, İzmir, Bursa, Sinop, Samsun gibi sıcaklığın daha yüksek olduğu noktalarda seyrek yağışlar halinde kendisini gösterecek.

Meteoroloji, sağanak yağışların yaşanacağı ve yaşanmasının muhtemel olduğu şehirlerde gerekli tedbirlerin alınmasının mal ve can kaybını önleyeceği hususunda önemli olduğu, hayati önem taşıdığını belirtti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı