Meteorolojiden 4 Aralık İçin 15 İle Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son açıklamada, 4 Aralık Çarşamba gününü işaret etti ve 15 il için kar uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son açıklamada, 4 Aralık Çarşamba günü için 15 ilde kar yağışı uyarısında bulundu. Kar yağışının bazı illerde sulu kar şeklinde görülmesi tahmin edilirken, Kayseri, Bolu, Kütahya, Bayburt ve Gümüşhane için yoğun kar yağışı ön görülüyor.


Meteoroloji tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Yarın (04.12.2019 Çarşamba) yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların; yağmur ve sağanak zamanla Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Yarın; Eskişehir, Kütahya, Bilecik çevreleri ile Ankara’nın güney ilçelerinde kuvvetli olması beklenen kar yağışlarının; Perşembe günü iç ve doğu bölgelerimizde etkili olmaya devam ettikten sonra Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Doğu bölgelerimizde görülen mevsimin ilk kar yağışlarından sonra Çarşamba ve Perşembe günü iç kesimler ile batı bölgelerimizin yüksek kesimlerinde mevsimin ilk kar yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının; Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; Çarşamba günü Marmara Bölgesi ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğudan (Poyraz) kuvvetli olarak eseceği bekleniyor. Yağışların etkisini kaybetmesiyle birlikte Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri iç ve doğu bölgelerimizde kuvvetli buzlanma ve don olayı tahmin edilmektedir.

ANKARA İÇİN YILIN İLK KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Ankara için yılın ilk kar yağışı yarın beklenirken, Meteoroloji uzmanı Ahmet Uçar yaptığı konuşmada, “Şehir merkezinde yeterli soğuma sağlanamayacağı için yerde tutmayabilir veya karla karışık yağmur şeklinde olur. Tahminimce 1000 metre rakım üzeri yerlerde kar yağacak ve örtüde yapacaktır” ifadelerine yer verdi.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı