Meteoroloji ve AKOM, Vatandaşları Fırtına Konusunda Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İBB AKOM'dan yarın için uyarı geldi. Açıklamalarda şiddetli fırtına beklendiği açıklandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden paylaşılan açıklamada, Marmara ve Batı Karadeniz’de fırtına tahmin edildiği bildirilerek vatandaşların dikkatli davranmasını talep etti.


METEOROLOJİ FIRTINAYA KARŞI UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü paylaştığı açıklamada; “Batı Karadeniz’in doğu tarafında batı ve güneybatı taraflardan esen rüzgarın, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra etkisini kuvvetlendirerek 6 ila 8 (50 -75 km/sa) şiddetinde fırtına biçiminde eseceği düşünülmektedir. Fırtınanın aynı gün (Cuma) gece saatlerinde etkisini yitireceği düşünülüyor. Marmara denizinde; batı ve güneybatı taraflardan esen rüzgarın, yarın (Cuma) sabah saatlerinden sonra etkisini artırarak 6 ila 8 (50 -75 km/sa) şiddetinde fırtına biçimde eseceği düşünülmektedir. Fırtınanın aynı gün (Cuma) akşam saatlerinde etkisini yitireceği düşünülüyor.” denildi.

AKOM’DAN DA UYARI GELDİ

Fırtına ikazı ile alakalı İBB AKOM’dan da açıklama geldi. İBB AKOM’dan paylaşılan açıklamada, “İstanbul başta olmak üzere ülkemizin önemli kısmının yeni bir yağışlı ve soğuk hava dalgasının etkisi altına gireceği düşünülüyor. Lodos yönlü rüzgârın yarın sabah erken saatlerden sonra kuvvetini arttırarak ara ara fırtına biçiminde (50-80km/s) etkili olması tahmin edilirken, yanında kısa süreli ve bölgesel olarak şiddetli gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin olabileceği düşünülüyor” denildi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı