Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Meteoroloji’nin uyarısından sonra İstanbul, İzmir, Antalya, Çanakkale gibi pek çok ilde sağanak yağış etkili oldu. Pek çok ev ve iş yeri sular altında kaldı.
Takip et
Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’de, sağanak nedeniyle Yeşildere semtinde bulunan, semte ismini de veren Yeşildere taştı. Taşkın sırasında derenin çevresindeki demir korkuluklar sökülerek, sokaklarda sürüklendi. Birçok ev sel sularına teslim olurken, mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı.

Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Yağmur sularının çekilmesinin ardından mahalledeki sokaklar sel sularının getirdiği çamur ve çöp içinde kaldı. Ekipler, temizlik çalışması yaparken, mahalle sakinleri sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

‘ÇOCUKLARI OMZUMUZDA KAÇIRDIK’ Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Evi sel sularına teslim olan mahalleliden Tolga Yüzükan, “Canımızı zor kurtardık. Bu ev sular altındaydı. İçeride 3 tane çocuk vardı, omzumuzda kaçırdık çocukları. Evde oturacak eşya kalmadı. Kim verecek bunun hesabını. Çocuklar çığlık çığlığa ağladılar. Onları nasıl çıkardığımızı bilemedik” dedi.

‘BİR ANDA NE OLDUĞUNU ANLAMADIK’ Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Evini su basan vatandaşlardan Ahmet Yerli, “Evlerimizi su bastı, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bir anda ne olduğunu anlamadık. Birden bire su bastı. Arka sokakta akrabamız vardı, ‘Evleri su bastı’ deyince birden çıktı. Herkes telaşta, korkudan herkes sokaklara çıktı. Herkes perişan oldu. Biz şu anda evlerimizi toparlıyoruz, sabaha kadar ne yapacağımızı bilmiyoruz. Dere taşmış, köprünün başındaki demirler bile kırılmış. Yardım bekliyoruz, ilgilenilmesini istiyoruz ama gelen giden yok” dedi.

‘HER YAĞMURDA KORKU İÇİNDE KALIYORUZ’ Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Ayşe Çete, “Her yağmur yağdığında biz korku içinde kalıyoruz. Ben diyaliz hastasıyım. Büyüklerimiz bizlere bir çare bulsun. Hepimiz çok korktuk. Her yağmurda korkudan ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

TEPECİK ALT GEÇİTİNİ SU BASTI Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Yağmur nedeniyle Tepecik semtinde İtfaiye Daire Başkanlığı’nın karşısındaki alt geçit sular altında kaldı. İtfaiye ekipleri, metrelerce uzunluktaki tahliye borularıyla yağmur suyunu tahliye etti. Çalışma nedeniyle yol araç trafiğine saatlerce kapalı kaldı.

Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç ettiMeteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti ANTALYA Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Antalya’da gece saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle bazı sokaklarda su birikintileri oluştu.

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü’nün kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısında bulunduğu Antalya’da gece saatlerinde yağış başladı. Konyaaltı ilçesinde etkisini artıran kuvvetli yağış nedeniyle bazı sokaklarda su birikintileri oluştu. Biriken su nedeniyle kaldırımlar su altında kalırken, araçlar ise ilerlemekte zorlandı.

Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Çoğu sürücü de birikintilere girmemek için yollarını değiştirdi. Rüzgar nedeniyle de kent merkezinde bazı eşyalar yollara uçtu.

Yağış ve rüzgarın yarın gün boyu etkili olması bekleniyor.

ÇANAKKALE Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde kuvvetli sağanak yağmur nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı, yollar sular altında kaldı. İlçeye bağlı bazı köylerde ise dolu yağışı etkili oldu.

Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Çanakkale’de fırtınanın ardından akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Bayramiç ilçesinde de etkili olan sağanak yağmur nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Su basan yerlerde maddi hasar oluştu. Cadde ve sokaklar da su altında kaldı. Yağmur suları yollardan dere gibi aktı. Bayramiç Belediyesi ekipleri, vidanjör ile ev ve iş yerlerine dolan yağmur sularını boşalttı. Yollarda biriken suların tahliyesi için ekipler rögar kapakları açtı.

Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

İlçeye bağlı Çırpılar, Külcüler ve Evciler köylerinde ise dolu yağışı etkili oldu. Dolu yağışının ardından yollar kar yağmışçasına beyaza büründü.

İSTANBUL Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

İstanbul’da gece boyunca yer yer devam eden sağanak yağışın ardından sabahın erken saatlerinde Kadıköy Bağdat Caddesi’nde ağaç devrildi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

Meteoroloji uyarmıştı: Birçok ilde sağanak hayatı felç etti

Ekipler, yola devrilerek caddenin bir şeridini kapatan ağacı kaldırdı. Olay yerine gelen polis ekipleri ise herhangi bir kaza yaşanmaması için güvenlik önlemi aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.