adplus-dvertising

Meteoroloji uyarıyor! Kar geri geldi… 11 Nisan 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son dakika açıklaması geldi. Meteorolojinin 11 Nisan verilerine göre Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz’in batısı, Orta Karadeniz, Kastamonu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, Erzincan, Isparta, Antalya’nın doğu kesimleri, Osmaniye ile Hatay ve Kahramanmaraş’ın batısında güçlü yağmur, Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.
Takip et
Meteoroloji uyarıyor! Kar geri geldi… 11 Nisan 2022
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika: Meteoroloji Genel Müdürlüğünden kar ve yağmur uyarısı geldi. Çok sayıda il için sarı uyarıda bulunan Meteoroloji, Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz’in batısı, Orta Karadeniz, Kastamonu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, Erzincan, Isparta, Antalya’nın doğu kesimleri, Osmaniye ile Hatay ve Kahramanmaraş’ın batısı için güçlü yağmurun etkili olacağını söyledi. Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Marmara, Güney Ege kıyıları, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Sinop-Samsun arasında rüzgar hızını 60 km’ye kadar çıkaracak. Öte yandan Bolu’da etkili olması beklenen kar yağışıyla ilgili; başta Bolu Dağı geçidi olmak üzere yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

Meteoroloji uyarıyor! Kar geri geldi… 11 Nisan 2022

BUGÜN (11 NİSAN) YURTTA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurt genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Erzurum, Muş, Kilis, Gaziantep, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz’in batısı, Orta Karadeniz, Kastamonu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, Erzincan, Isparta, Antalya’nın doğu kesimleri, Osmaniye ile Hatay ve Kahramanmaraş’ın batısında yerel olarak güçlü olacağı tahmin edilen yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır.

HIZI 60 KM’YE KADAR ÇIKACAK

Hava sıcaklığını iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede azalacağı, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri üstünde, batı kesimlerde mevsim normalleri civarı, yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güneyli, Marmara ile zamanla batı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, bazen orta güçte, Marmara, Güney Ege kıyıları, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Sinop-Samsun arasında yer yer güçlü olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

ÇOK SAYIDA İL İÇİN SARI UYARI

Meteoroloji, Bursa, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu için sarı uyarıda bulundu.

Meteoroloji uyarıyor! Kar geri geldi… 11 Nisan 2022

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz’in batısı, Orta Karadeniz, Kastamonu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, Erzincan, Isparta, Antalya’nın doğu kesimleri, Osmaniye ile Hatay ve Kahramanmaraş’ın batısında yerel olarak güçlü olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın Marmara, Güney Ege kıyıları, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Sinop-Samsun arasında yer yer güçlü olarak (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da kar örtüsü bulunan eğimli ve dik yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOLA ÇIKACAKLAR DİKKAT! BOLU İÇİN KAR UYARISI

Meteorolojiden yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; 11 Nisan 2022 Pazartesi günü Bolu’da sağanak yağmurla başlayacak yağışın akşam saatlerinden itibaren yüksek kesimlerinde yer yer güçlü (5-12 cm) kar yağışına dönmesi beklendiğinden başta Bolu Dağı geçidi olmak üzere yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kaydedildi.

Meteoroloji uyarıyor! Kar geri geldi… 11 Nisan 2022

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu, akşam saatlerinde bölgenin güneydoğusunun karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin güney ve doğusunda yerel olarak güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden yer yer güçlü olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu

İSTANBUL °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu

KOCAELİ °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu, akşam saatlerinde iç kesimlerinin yer yer karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Güney Ege kıyılarında yer yer güçlü olarak (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

DENİZLİ °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu, akşam saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu

İZMİR °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

MANİSA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya’nın doğu ilçeleri ile Isparta çevrelerinde, akşam saatlerinde Osmaniye ile Kahramanmaraş ve Hatay’ın batı kesimlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın Orta Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer güçlü olarak (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

ANTALYA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

HATAY °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde batı kesimlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

MERSİN °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu, gece saatlerinde kuzeydoğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve doğu kesimlerinde güney ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeybatı yönlerden yer yer güçlü (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu

ÇANKIRI °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu

ESKİŞEHİR °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu

KONYA °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra bölge genelinde (Sinop hariç) yerel olarak güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Sinop çevrelerinde kuzeybatı yönünden güçlü olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KASTAMONU °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağmurlu, gece saatlerinde iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölge genelinde (Artvin hariç) yerel olarak güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Samsun çevrelerinde yer yer güçlü olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü bulunan eğimli ve dik yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

SAMSUN °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

TOKAT °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

TRABZON °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra bölgenin batı kesimleri ile Erzurum ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Erzincan ve Erzurum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor. Bölge genelinde yüksek kar örtüsü bulunan eğimli ve dik yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

ERZURUM °C, 15°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS °C, 15°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

MALATYA °C, 23°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağmurlu

VAN °C, 14°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 26°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

GAZİANTEP °C, 23°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

SİİRT °C, 26°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

ŞANLIURFA °C, 27°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

Meteoroloji uyarıyor! Kar geri geldi… 11 Nisan 2022

Meteoroloji uyarıyor! Kar geri geldi… 11 Nisan 2022

Meteoroloji uyarıyor! Kar geri geldi… 11 Nisan 2022

Meteoroloji uyarıyor! Kar geri geldi… 11 Nisan 2022

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.