Meteoroloji uyardı! Yüksek kesimlerde kar başlıyor…

İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağışın başlamasının sonrasında Meteoroloji’den yeni uyarı yapıldı. Buna göre; Marmara Bölgesi’nin doğusunda ve yüksek kesimlerinde, kar ve karla karışık güçlü yağış bekleniyor.
Takip et
Meteoroloji uyardı! Yüksek kesimlerde kar başlıyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün son değerlendirmesine göre, yarın Balkanlar üstünden gelen soğuk ve yağışlı hava bölgeyi etkileyecek.

Bölgenin doğusunda yer verilen Sakarya, Kocaeli ve Yalova’da yağışların yer yer güçlü olması bekleniyor. Yağışların genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’nın yüksek kesimlerinde ise güçlü kar yağışı biçiminde görüleceği tahmin ediliyor.

Çarşamba ve perşembe bölge genelinde görülecek yağışların, Trakya’da Kırklareli, Edirne, Tekirdağ’da yer yer kar biçiminde etkili olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI 10 DERECEYE KADAR AZALACAK

Yağışlı havanın hafta sonu bölgede etkisini kaybedeceği, hava sıcaklıklarının yarından itibaren 4-10 derece azalacağı düşünülüyor.

Bölgede beklenen soğuk hava, yer yer güçlü sağanak ve kar yağışları ile güçlü rüzgarın yaratabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

İSTANBUL’DA BEKLENEN YAĞIŞ BAŞLADI

İstanbul’da beklenen yağış öğleden sonra başladı. Taksim ve Eminönü’nde aniden bastıran sağanak sebebiyle vatandaşlar zor anlar yaşarken, bazı vatandaşların da yağmura hazırlıksız yakalandığı dikkat çekti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarıların sonrasında sağanak zaman zaman yerini dolu yağışına bıraktı. Taksim ve Eminönü’nde yağmura hazırlıksız yakalan bazı vatandaşlar ıslanmaktan koşarak kurtulmaya çalışırken, bazı vatandaşların da otobüs duraklarına sığındığı fotoğraf karelerine yansıdı.

Meteoroloji uyardı! Yüksek kesimlerde kar başlıyor…Meteoroloji uyardı! Yüksek kesimlerde kar başlıyor…Meteoroloji uyardı! Yüksek kesimlerde kar başlıyor…

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.