Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış var… 16 Mayıs 2021

Meteoroloji’den alınan son dakika bilgisine göre, Marmara, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, sağanak ve gök gürültülü sağanak düşünülüyor.
Takip et
Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış var… 16 Mayıs 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre Marmara’nın güneyinde, Balıkesir, Bursa, Bilecik bölgelerinde parçalı yer yer çok bulutlu hava bekleniyor.

Bölgede, sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Bölgedeki sıcaklıklarda mühim bir değişiklik yaşanmaması ve mevsim normalleri civarında olması düşünülüyor.

Rüzgarın genellikle bölgenin batı ve güneybatı, doğusunda kuzey ile kuzeybatı yönlerden hafif, bazen orta güçte esmesi bekleniyor.

EGE VE İÇ ANADOLU İÇİN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, öğle saatleri itibarıyla söz konusu kesimlerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın İç Ege (Kütahya, Afyonkarahisar’ın kuzey ve doğu kesimleri), İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Konya’nın kuzey kesimleri) ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop’un iç kesimleri) yerel olarak güçlü olacağı tahmin ediliyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında güçlü ve kısa zamanlı fırtına biçiminde rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden hava durumu hakkında olarak paylaşılan tablo ise şöyle:

Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış var… 16 Mayıs 2021

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.