adplus-dvertising

Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış geliyor

Marmara, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’nun batı kesimleri ile Akdeniz’de gök gürültülü sağanak yağmurlar etkili oluyor. Yağışsız alanlarda parçalı bulutlar arasından güneş görülüyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde yer yer üstünde seyrediyor. Denizlerde rüzgar Marmara, Orta ve Kuzey Ege ile Akdeniz’de zaman zaman fırtına seviyesine çıkacak biçimde güçlü esiyor. Öbür kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarın esmesi bekleniyor.
Takip et
Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış geliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Edirne hariç), İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Karabük ve Ardahan çevreleri, Hatay’ın kıyı kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Tekirdağ çevreleri ve İstanbul’un batı kesimlerinde (Çatalca ve Silivri çevreleri), öğleden sonra Isparta, Burdur, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevreleri ile Kütahya’nın güney kesimlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, bazen orta güçte, Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü (50-70 km/sa) olarak esecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 9 ili ‘sarı kodla’ uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 9 il için sarı kodlu uyarı yaparak dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini söyledi. Sarı kodla uyarılan iller ise; Afyonkarahisar, Ankara, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, Kütahya, Tekirdağ ve Uşak.

Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış geliyor

Bazı illerde beklenen hava vaziyetiyle günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:

Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu (Yağışların yer yer güçlü olması bekleniyor) 30
İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu (Yağışların sabah saatlerinde Çatalca ve Silivri çevrelerinde yer yer güçlü olması bekleniyor) 32
İzmir: Parçalı bulutlu 33
Adana: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu 35
Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu 30
Samsun: Parçalı bulutlu 31
Trabzon: Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu 29
Erzurum: Parçalı bulutlu 34
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 37

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.