adplus-dvertising

Meteoroloji uyardı! Kar ve yağmur lodosla gelecek…

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin büyük bölümü sağanak ve kar yağışlı. Bursa, Bolu, Çankırı, Eskişehir kesimleri kar yağışlıyken, öbür bölgeler sağanak yağmurlu olacak. Akdeniz ve Doğu bölgelerinde ise güçlü lodos etkisini gösterecek. Sıcaklıklar iç ve batı kesimlerde 6 ila 15 derece düşecek.
Takip et
Meteoroloji uyardı! Kar ve yağmur lodosla gelecek…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, Akdeniz ile iç ve doğu bölgelerde yer yer gök gürültülü sağanak, zamanla Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor.

Yağışların Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde güçlü, Doğu Anadolu’nun güneyi, Antalya’nın iç kesimleri ile Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer şiddetli yağış biçiminde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ülkemizin iç ve batı kesimlerinde hissedilir derecede (6-15 derece) azalacağı, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzeydoğulu, öbür yerlerde güney ve güneybatı yönlerden orta güçte, Marmara’nın güneybatısında güçlü(40-70 km/sa),Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda çok güçlü ve fırtına (60-100 km/sa) biçiminde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde güçlü, Doğu Anadolu’nun güneyi, Antalya’nın iç kesimleri ile K. Maraş çevrelerinde yer yer şiddetli yağış biçiminde olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu hadisesi, yağış anında güçlü rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Marmara’nın güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü(40-70 km/sa),Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden çok güçlü ve fırtına (60-100 km/sa) biçiminde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riskine karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu

ANKARA °C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 12°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın kıyı kesimlerinde güçlü, iç kesimlerinde çok güçlü ve şiddetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer güçlü olması bekleniyor.

TRABZON °C, 16°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu

ERZURUM °C, 10°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 16°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer güçlü olması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.