Meteoroloji uyardı! Bugün yağmur, kar, fırtına hepsi var!

Meteoroloji’nin son dakika hava vaziyeti raporuna göre bugün Şanlıurfa ve Mardin hariç yurt genelinde yağış bekleniyor. Yağışların İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda kar biçiminde olması bekleniyor. Bugün İstanbul’da aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağış bekleniyor. İşte 16 Mart salı günü hava vaziyeti raporu…
Takip et
Meteoroloji uyardı! Bugün yağmur, kar, fırtına hepsi var!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Şanlıurfa ve Mardin hariç yurt genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege, Akdeniz ve Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii), İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde Adana’nın kuzey, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyı kesimlerinde, gece saatlerinde ise Aydın, Muğla ve Denizli ile Antalya’nın doğu ilçelerinde güçlü olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır. Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda toz taşınımı beklenmektedir.

Sıcaklıkların iç ve batı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı! Bugün yağmur, kar, fırtına hepsi var!

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde Adana’nın kuzey, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyı kesimlerinde, gece saatlerinde ise Aydın, Muğla ve Denizli ile Antalya’nın doğu ilçelerinde güçlü sağanak (21-50 kg/m2), 1000 m üstü rakımlı yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üstü) biçiminde olması beklendiğinden sel, su basını, buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar, tipi biçiminde yağış ile güçlü rüzgar ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve kısa zamanlı fırtına biçiminde (50-80 km/sa) esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji uyardı! Bugün yağmur, kar, fırtına hepsi var!

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden güçlü olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 14°C
Çok bulutlu, hafif sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

İSTANBUL °C, 12°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu

KOCAELİ °C, 14°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kıyılarında gök gürültülü sağanak, zamanla bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar biçiminde görülecek olan yağışların; gece saatlerinde Aydın, Muğla ve Denizli çevrelerinde güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney ve İç Ege’de güney ve güneybatı yönlerden güçlü (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor

A.KARAHİSAR °C, 8°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İZMİR °C, 15°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

MANİSA °C, 14°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağmurlu

MUĞLA °C, 10°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde güçlü olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve yüksek kesimlerde (Toroslar Mevkii) karla karışık yağmur ve kar biçiminde görülecek olan yağışların; sabah ve öğle saatlerinde Adana’nın kuzey, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyı kesimlerinde, gece saatlerinde Antalya’nın doğu ilçelerinde güçlü yağmur (21-50 kg/m²), 1000 m üstü rakımlı yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üstü) biçiminde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve kısa zamanlı fırtına biçiminde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 19°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde kuzey ilçelerinde güçlü olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 19°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde doğu ilçelerinde güçlü olması bekleniyor.

HATAY °C, 17°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde kıyı ilçelerinde güçlü olması bekleniyor.

ISPARTA °C, 11°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar biçiminde olması bekleniyor. Rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve kısa zamanlı fırtına biçiminde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde kuzey ilçeleri karla karışık yağmurlu

ESKİŞEHİR °C, 9°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

KONYA °C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

SİVAS °C, 8°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor.

BOLU °C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

DÜZCE °C, 13°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

KASTAMONU °C, 13°C
Çok bulutlu, kıyılarda sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmurlu

ZONGULDAK °C, 13°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır. Rüzgarın, iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve kısa zamanlı fırtına biçiminde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

ARTVİN °C, 19°C
Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağmurlu

GÜMÜŞHANE °C, 16°C
Çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

SAMSUN °C, 18°C
Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

TRABZON °C, 17°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, batı kesimlerinde yağmur, doğusunda karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve kısa zamanlı fırtına biçiminde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı beklenmektedir.

ERZURUM °C, 6°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

HAKKARİ °C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS °C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

VAN °C, 10°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Şanlıurfa ve Mardin hariç bölge genelinin yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Toz taşınımı beklenmektedir.

DİYARBAKIR °C, 18°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağmurlu

GAZİANTEP °C, 13°C
Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağmurlu

SİİRT °C, 17°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 18°C
Çok bulutlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.