Meteoroloji Uyardı 4 İlde Sağanak Yağış!

Yaz mevsiminin yavaş yavaş bitmesiyle yağmur dönemi geldi çattı. Meteoroloji uyardı 4 ilde sağanak yağış meydana gelecek.

Yaz mevsiminin yavaş yavaş bitmesiyle yağmur dönemi geldi çattı. Meteoroloji uyardı. 4 ilde sağanak yağış meydana gelecek. İstanbul’da sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji, şimdi de 4 ayrı il için yağış uyarısı yaptı. Zonguldak, Bartın, Sinop ve Kastamonu’da sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji Müdürlüğünce Zonguldak, Bartın, Sinop ve Kastamonu illerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji 4 ilde yaşayan halkı sağanak yağmura önlem almaları amacı ile uyardı

İŞTE METEOROLOJİ’DEN YAPILAN AÇIKLAMA

Meteoroloji uyardı. 4 ilde sağanak yağış meydana gelecek. Yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyılarında etkisini arttırması beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kıyı ilçeleri ile Sinop’ta yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı