Meteoroloji tarih verdi! Sıcaklıklar hızla azalacak…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 13 Ocak Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarının batı kesimlerinden başlayarak hızla azalacağını duyurdu.
Takip et
Meteoroloji tarih verdi! Sıcaklıklar hızla azalacak…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu paylaştı. 10-16 Ocak tarihlerini kapsayan rapora göre, hava sıcaklıklarının 13 Ocak Çarşamba gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak hızla azalması bekleniyor.

Meteoroloji’nin açıklaması şöyle:

“Mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazartesi ve Salı artarak normallerinin 6 ila 12 derece üzerine çıkması, Çarşamba gününden itibaren de batı kesimlerden başlayarak hızla azalması bekleniyor.”

İSTANBUL’UN BAZI İLÇELERİNDE YAĞIŞ ETKİLİ OLDU

Öte yandan, İstanbul’un bazı ilçelerinde yağış etkili olurken, sokağa çıkma kısıtlamasında dışarıya çıkma izni olanlar ve yürüme mesafesindeki yerlere gitmeye çalışanlar yağmura yakalandı.

Beykoz’da sağanak, öğleden sonra etkisini hissettirmeye başladı. Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki sokağa çıkma kısıtlamasında dışarı çıkma izinleri olanlar ile yürüyüş mesafesindeki market, bakkal, kasap gibi iş yerlerine giden vatandaşlar bu sırada sağanağa yakalandı. Vatandaşlar, şemsiyeleriyle yağmurdan korunmaya çalıştı. İstanbul Boğazı’nda kısmi olarak sis de etkili oldu. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bir süre sis nedeniyle görülemedi. Boğaz’da yapılan seferlerde herhangi bir aksama olmadı. Yağmur Arnavutköy ve Esenyurt’ta da aralıklarla etkili oldu. Yağış nedeniyle bazı sokak ve caddelerde su birikintileri oluştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.