Meteoroloji sağanak gök gürültülü yağış için uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Çanakkale hariç Marmara bölgesinin tamamı, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkii, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların pazartesi günü de devam edeceğini duyurdu.
Takip et
Meteoroloji sağanak gök gürültülü yağış için uyardı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Çanakkale dışında Marmara bölgesinin hepsi, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Batı Karadeniz’in Sinop kıyıları dışında kalan çevrelerinde yerel olmak üzere güçlü olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Hava sıcaklığının güney ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle batı ve güneybatı, Güneydoğu Anadolu’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, bazen orta güçte esmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.