Meteoroloji sabah saatlerine dikkat çekerek 3 bölgeyi uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, 3 ayrı bölge için uyarı mesajı verildi. Karadeniz, İç Anadolu ve Marmara bölgesini kapsayan uyarıda, yoğun sis ve sağanak yağışa dikkat çekildi. Sisli hava bugün öğlen saatlerinden itibaren mega şehir İstanbul’da etkisini göstermeye devam ediyor.


Meteoroloji sabah saatlerine dikkat çekerek 3 bölgeyi uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün yaptığı uyarı ile Türkiye’de 3 bölgeyi uyardı. Özellikle sabah saatlerinde dikkat çeken yetkililer, Karadeniz, İç Anadolu ve Marmara bölgesinde sis ve yağmur olacağını söyledi. Sabah erken saatlerinde etkisini gösterecek yoğun sis, daha sonrasında yerini sağanak yağmur bırakacak. Mega şehir İstanbul’da ve diğer bölgelerde yaşayan vatandaşların sabah saatlerinde evden çıkarken yağmura hazırlıklı olması gerekiyor.

DİĞER BÖLGELERDE DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

Marmara ve Karadeniz bölgesinde yer yer yağış ve sis olacağını dikkat çeken Meteoroloji, uyarı yapılan 3 bölge haricindeki bölgelerde bir değişiklik olmayacağını da açıklamasında belirtti. Karadeniz, Marmara ve İç Anadolu bölgesinde sıcaklıklar yarın 3 ile 5 derece arasında düşüş gösterecek. Yağmurlu ve sisli hava etkisini 2 gün boyunca gösterecek ve hafta sonu ülkeyi terk edecek. İstanbul’da bugün kendisini gösteren güneş, gelecek günlerde çok daha yoğun bir şekilde hissedilecek.

ÖĞLEN SAATLERİNDE SİS ETKİSİNİ GÖSTERDİ

İstanbul’a bugün öğlen saatlerinde giren sis, etkisini halen sürdürmeye devam ediyor. Karadeniz bölgesinden Marmara bölgesine doğru etkisini her saat artırarak gösteren sis, İstanbul’da kartpostallık görüntüler oluşturdu. Sisli hava İstanbul’da bazı bölgelerde deniz ulaşımını da etkiledi.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

ABD’nin flaş İstanbul uyarısı: Bu durumu not ettik

ABD’nin flaş İstanbul uyarısı: Bu durumu not ettik

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus ve Kongre üyeleri İstanbul'da usulsüzlük nedeniyle iptal edilen seçimler hakkında Türkiye'yi uyardı. Bu durumu not ettikleri söyleyen ABD'li yetkililer, Türkiye'ye seçim ipuçları verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.