adplus-dvertising

Meteoroloji, Pazar günü için hava durumu raporunu açıkladı! 3 Ekim 2021

Meteoroloji tarafından pazar günü hava tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre, Marmara’nın güneydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Kocaeli, Tokat, Sivas ve Malatya çevreleri ile İstanbul ve Kırklareli’nin kuzey, Balıkesir’in kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor.
Takip et
Meteoroloji, Pazar günü için hava durumu raporunu açıkladı! 3 Ekim 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğu Karadeniz ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde güçlü yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, yarın hava ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Marmara’nın güneydoğusu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Kocaeli, Tokat, Sivas ve Malatya çevreleri ile İstanbul ve Kırklareli’nin kuzey, Balıkesir’in kıyı kesimlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak görüleceği, öbür yerlerde ise havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların, Doğu Karadeniz ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde güçlü olacağı düşünülüyor.

Hava sıcaklıklarının, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, öbür yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın, genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatı yönlerden hafif, bazen orta güçte, Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü esmesi bekleniyor.

Yarın öğle saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu ile Van’ın güneyi, Batman, Şırnak ve Hakkari’nin kuzey kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerinden güçlü rüzgar ve fırtına, yüksek kesimlerde yer yer güçlü fırtına düşünülüyor.

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova ve Bursa çevreleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası ile kuzey kıyılarının, Kırklareli’nin kuzey, Balıkesir’in kıyı kesimlerinin yerel sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde güneybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Sivas çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’de yerel güçlü (21-80 kg/m²) olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Malatya, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel güçlü (21-50 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgarın, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Van’ın güneyi ile Batman, Şırnak ve Hakkâri’nin kuzey kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerinden güçlü rüzgar ve fırtına (40-70 km/saat) biçiminde esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, yarın (Pazar) sabah saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden güçlü rüzgar ve fırtına (40-70 km/saat) biçiminde esmesi bekleniyor. Bölgenin güney kesimlerinde yer yer toz taşınımı beklenmektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.