Meteoroloji: Hava sıcaklıkları hissedilir derecede artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Türkiye genelinde hava sıcaklığının bugünden itibaren hissedilir derecede artacağı belirtildi.
Takip et
Meteoroloji: Hava sıcaklıkları hissedilir derecede artacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji’nin son değerlendirmelerine göre, Türkiye genelinde mevsim normalleri civarı ve yer yer altında seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren artmaya başlayacağı ve hafta sonu kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 7 ila 10, diğer bölgelerde 3 ila 6 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, “Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıkların önümüzdeki hafta boyunca devam edeceği, batı kesimler dışında ülkemizde önemli bir yağış görülmeyeceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu bazı illerimizde beklenen en yüksek hava sıcaklıkları;

Ankara’da 13, İstanbul ve İzmir’de 17, Antalya ve Adana’da 19, Samsun’da 20, Trabzon’da 19, Erzurum’da 2, Diyarbakır’da 10 derece civarında olacak.

Kuzey iç ve batı bölgelerde rüzgarın güney yönlerden orta kuvvette, kuzeybatı kesimlerde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.