adplus-dvertising

Meteoroloji 3 ili ‘sarı kodla’ uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü , bugün güçlü sağanak yağmur beklenen 3 il için de ‘sarı’ kodlu uyarı yapıldı. Hava sıcaklığının genellikle mevsim normalleri civarında olması beklenirken, hafta sonu için İstanbul’un da aralarında bulunduğu birçok il için sağanak uyarısı yapıldı.
Takip et
Meteoroloji 3 ili ‘sarı kodla’ uyardı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Düzce, Sinop ve Ordu çevreleri ile Muğla’nın iç, Aydın ve Samsun’un doğu, Denizli’nin batı çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın kuzey ilçelerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor. Hava sıcaklığında mühim bir değişiklik olmayacağı, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 4-9 derece üstünde, öbür yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın, kuzey kesimlerde kuzeyli, öbür yerlerde güneyli yönlerden hafif bazen orta güçte, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi, İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun batı kesimlerinde güçlü olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

3 il için ‘sarı kodlu’ uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli için ‘sarı’ kodlu uyarı yapılarak, güçlü gök gürültülü sağanak beklendiği açıklandı.

Bazı illerde beklenen hava vaziyetiyle günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:

Ankara: Parçalı bulutlu 33
İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu 30
İzmir: Parçalı bulutlu 33
Adana: Az bulutlu ve açık 37
Antalya: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu 30
Samsun: Parçalı, yer yer çok bulutlu, doğu kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu 31
Erzurum: Parçalı bulutlu 31
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 42

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.