adplus-dvertising

Mete Gazoz, ikinci kez olimpiyat şampiyonluğunu hedefliyor

Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz’un babası ve antrenörü Türkiye Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Mensubu Metin Gazoz, oğlunun senede yalnızca 10 gün izin yaptığını söyleyerek, ikinci defa Olimpiyat Şampiyonu olabilmek için çalıştığını ve bu sayede bir ilki de gerçekleştirmeyi hedeflediğini kaydetti.
Takip et
Mete Gazoz, ikinci kez olimpiyat şampiyonluğunu hedefliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından genç nesilleri erken yaşta spor kültürüyle tanıştırmak, spor yoluyla bedensel ve sosyal yönden sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmak maksadıyla geliştirdiği Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ), Mustafa Şerbetçi İlkokulunda öğrenciler ile buluştu.

Mete Gazoz, ikinci kez olimpiyat şampiyonluğunu hedefliyor

Programa Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz’un babası Türkiye Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Mensubu Metin Gazoz ile İnebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Telat Aktaş, daire amirleri, ilkokul öğrencileri ve öğretmenler katıldı.Programda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Başkanı Seyid Bilal Porsun tarafından Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ismine katılımcılara ‘Teşekkür Belgesi’ takdim edildi. Programın sonrasında 25 Ağustos Spor Salonu’nda 2020 Tokyo Olimpiyat Şampiyonu Mete Gazoz’un babası Metin Gazoz tarafından öğrencilere yakın mesafeden ok atışı eğitimi verildi.

Mete Gazoz, ikinci kez olimpiyat şampiyonluğunu hedefliyor

Öğrencilere ok atışlarındaki teknikleri gösteren Metin Gazoz, Olimpiyat şampiyonu oğlu milli okçu Mete Gazoz’un 2024 Paris Olimpiyatları’nda, ikinci defa altın madalya kazanarak olimpiyat tarihinde bir ilki başarmayı hedeflediğini belirtti.

İnebolu’daki çocukların çok enerjik ve aktif olduğunu söyleyen Gazoz, çocukların salondaki kabiliyetlerini çok iyi gördüğünü söyleyerek, “Yaşamlarında belki ilk kez ok ve yayla buluşuyorlar ama belki olimpiyatlardan, belki kendi içlerinden gelen merakla çok güzel ok attılar. Güzel yapılacak çalışmalarla aralarından çok güzel şampiyonlar çıkacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Mete Gazoz, ikinci kez olimpiyat şampiyonluğunu hedefliyor

Mete Gazoz’un şu anda Almanya’da milli takım ile beraber Avrupa Şampiyonası’nda olduğunu ifade eden Metin Gazoz, “Pazar gününe kadar yarışmaları var. İnşallah pazar günü güzel bir madalya ile yarışmayı bitiririz. Birçok sporcumuzu kürsüde görmek istiyoruz” diyerek konuştu.

Mete Gazoz, ikinci kez olimpiyat şampiyonluğunu hedefliyor

Mete Gazoz’un 2024 Paris Olimpiyatları’nda ikinci defa kürsüye çıkmayı hedeflediğini söyleyen Metin Gazoz, “Mete, şu anda 2024 Paris Olimpiyatları’na hazırlanıyor. Avrupa Şampiyonası ve bundan sonraki yarışmalar, düzenlenecek olan uluslararası yarışmalar, olimpiyatlara puan veren yarışma olacak. Yani ülke ismine Mete ter döküp puan toplamaya çalışacak. Aldıkları puanlarla 2024 Paris Olimpiyatları’na katılma hakkını kazanacaklar. Hedef şu anda 2024 Paris Olimpiyatları. Paris Olimpiyatları’nda Mete’nin hedefi de öncelikle bireyselde dünya okçuluğunda iki adet altın madalya alan bir okçu yok, olimpiyat tarihinde yok. Mete bir ilki gerçekleştirmek istiyor” dedi.

Metin Gazoz, oğlunun ikinci defa olimpiyat şampiyonu olabilmek için senede ortalama 10 gün izin yaptığını, öbür günlerini de çalışarak geçirdiğini kaydetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.