adplus-dvertising

Mete Gazoz: ‘2024 Paris Olimpiyatları’nda şampiyon olmak istiyorum’

Olimpiyat Şampiyonu Milli Okçu Mete Gazoz, 2024 Paris Olimpiyatları’nda bir defa daha olimpiyat şampiyonu olmayı istediğini belirtti.
Takip et
Mete Gazoz: ‘2024 Paris Olimpiyatları’nda şampiyon olmak istiyorum’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olimpiyat Şampiyonu Mete Gazoz, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Samsun E-Dergi’nin 4’ncü sayısındaki röportajında, Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak şampiyon olmasının sonrasında hissettiklerini ve gelecek hedeflerini anlattı.

“Paris için oldukça az bir zamanımız var”

Milli Okçu Mete Gazoz, olimpiyat şampiyonu olmanın bambaşka bir duygu olduğunu söyleyerek, “Daha önceden aldığım birinciliklerden çok daha farklı. Şuanda 2021 senesi bitti ve yepyeni bir yıldayız. Önümüzde kısa bir müddet sonra olacak bir olimpiyat daha var. Tokyo için 5 yıl bekledik. Fakat şu an Paris için oldukça az bir zamanımız var. Aynı zamanda hazırlanmak için de oldukça az bir zamanımız var. Tokyo’da dünya şampiyonu olduk bitti ama şu an önümde adeta dünya şampiyonu olmamış gibi 2024’ü kazanmak var. Bu nedenle 3 yıl boyunca ne olduğunun bir önemi yok. 2024’te yeniden bir defa daha olimpiyat şampiyonluğunu almayı istiyorum.”

“İçinizden gelen sevdiğiniz bir spora başlayın”

Spora başlayacak olanlara tavsiyelerde bulunan Mete Gazoz, “Benim söyleyebileceğim en mühim şey, beni destekledikleri için çok teşekkür ederim. Öncelikle bir spora başlayacaksanız ve karar vermekte zorlanıyorsanız içinizden gelen ve sevdiğiniz bir spora başlamanız lazım. Çünkü sporu sevmediğiniz zaman tamamen zoraki bir iş oluyor. Spor yapmak inanılmaz zevkli bir şey. Ama aynı biçimde hiç sevmediğiniz bir sporu yapmak da bir o kadar zor olabiliyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.