adplus-dvertising

Metaverse’te yüz binlerce dolara NFT yat satıldı

Metaverse’te “Metaflower” adlı bir mega yat 650 bin dolara satıldı. Sanal yat, The Sandbox sanal oyun dünyasında satılan en pahalı NFT oldu. Satın alma işlemi, sosyal medyanın da radarına girdi.
Takip et
Metaverse’te yüz binlerce dolara NFT yat satıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Metaverse artık önümüzdeki 10 senenin en mühim konularından biri olacak gibi görünüyor. Facebook’un (şuandaki ismiyle Meta) CEO’su Mark Zuckerberg’in firmanın adını değiştirerek bir sanal evren yaratmakta ne kadar ciddi olduğunu göstermesiyle beraber insanlar da metaverse projelerine alaka duymaya başladı. Şuanda ise The Sandbox sanal oyun dünyasında dudak uçuklatan bir olay gerçekleşti.

SANAL MEGA YAT İÇİN 650 BİN DOLAR ÖDENDİ

Metaflower adlı sanal bir mega yat, 149 ETH (ortalama 650 bin dolar) karşılığında satın alındı. Böylece mega yat, The Sandbox sanal oyun dünyasında şuana kadar satılan en pahalı NFT olarak kayıtlara geçti.

JAKUZİSİ BİLE VAR

Sanal mega yatın içinde bir DJ kabini, iki helikopter pisti ve bir jakuzi bulunuyor.

Dijital varlık, bir metaverse geliştiricisi olan Republic Realm tarafından piyasaya sürüldü. Öbür lüks ürünler arasında ise özel adalar, jet skiler ve sürat tekneleri yer alıyor.

Satın alma haberi sosyal medyada hızlı bir biçimde viral hale geldi.

DİJİTAL ARAZİYE MİLYONLARCA DOLAR

Daha önce gene sanal bir dünya olan Decentraland’da bir dijital arazi 2.43 milyon dolara satılmış ve dünyanın meşhur kentlerinde yer verilen birçok evin fiyatını geride bırakmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.