adplus-dvertising

Meslektaşını öldüren doktorun akıl sağlığıyla ilgili rapor bekleniyor

Mersin’de, göçmen sağlığı merkezinde görevli meslektaşını av tüfeğiyle öldürdüğü gerekçesiyle hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan doktorun, yargılanmasına devam edildi. Korona virüse yakalandığından dolayı sanık duruşmaya katılamazken, mahkeme heyeti sanığın akıl sağlığıyla alakalı raporun gelmesi için duruşmayı erteledi.
Takip et
Meslektaşını öldüren doktorun akıl sağlığıyla ilgili rapor bekleniyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mersin 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, korona virüse yakalandığından dolayı sanık Hasan Ç katılamazken, taraf avukatları ile öldürülen doktor Ahmet Dikmen’in ailesi katıldı. Mahkemede konuşan ağabey Durmuş Dikmen, sanıktan şikayetçi olduğunu ve hak ettiği cezayı almasını istedi. Kardeş Adnan Dikmen ise sağının telefonunun verilerinin kurtarılmasını, daha önce yaptığı tüm konuşmaların ve kayıtlarının incelenmesini isteyerek, sanıktan şikayetçi olduğunu belirtti. Sanık avukatı Asena Azgin, sanığın daha önce alınmış şizofreni raporu olduğunu, tutuklu bulunmasının onu daha hasta edeceğini söyleyerek, tahliye edilip, tedavi altına alınmasını talep etti.

Ahmet Dikmen’in avukat Erşan Sarı ise sanığın bir önceki mahkemede dinlendiğini söyleyerek, “Sanık gayet sağlıklı bir biçimde sorulan tüm sorulara yanıt vermiştir. Madem bu şahıs şizofrenidir, neden 10 senedir doktorluk yaptırılmıştır. Sanığın sağlıklı biri olduğu açıktır ve ortadır. Şuanda akıl sağlığı yerinde değil denerek suçtan kurtulmaya çalışılıyor. Sanığın en ağır cezayı almasını istiyoruz” diyerek konuştu. Avukatları da dinleyen mahkeme heyeti, sanığın akıl sağlığıyla alakalı raporun gelmesine, tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Meslektaşını öldüren doktorun akıl sağlığıyla ilgili rapor bekleniyor

Olayın geçmişi

Mersin’n merkez Mezitli ilçesinde Güçlendirilmiş Göçmen Sağlığı Merkezinde görevli doktor Hasan Ç, meslektaşı Ahmet Dikmen’i av tüfeğiyle öldürmüştü. Olaydan sonra arabasıyla kaçarken polis tarafından yakalanan zanlı tutuklanmıştı. Sanık hakkında “tasarlayarak bir kişiyi yerine getirdiği kamu görevi sebebiyle kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.