adplus-dvertising

Meslek lisesi öğrencilerinden savunma sanayisine seri üretim

Türkiye’nin en büyük savunma sanayi kuruluşlarından biri olan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’na silah parçası imalatı yapan Kırıkkale’deki meslek lisesi öğrencileri, hem kendi bütçesine hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyor.
Takip et
Meslek lisesi öğrencilerinden savunma sanayisine seri üretim
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Türkiye’nin en mühim savunma sanayi kuruluşlarından biri olan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’na (MKE) silah parçası üretiyor. Öğrenciler bir yandan eğitimlerine devam ederken bir taraftan da okullarındaki atölyelerde yaptıkları seri üretimle, hem kendi hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Ortaya çıkardıkları çalışmalarla da meslek eğitiminin önemini bir defa daha gözler önüne seriyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nun ihraç ettiği bazı silah parçalarının meslek lisesi öğrencileri tarafından üretildiğini belirtti.

Meslek lisesi öğrencilerinden savunma sanayisine seri üretim

“Çocuklarımız üretiyor, öğreniyor, çalışıyor ve kazanıyor”

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in mesleki eğitime önem verdiğini ifade eden Telefoncu, “Çocuklarımız bu meslek lisemizde silah parçalarını üretiyorlar. Çocuklarımız üretiyor, öğreniyor, çalışıyor ve kazanıyor. Sayın Milli Eğitim Bakanı’mızın mesleki eğitime verdiği öneminin sonucunu görüyorsunuz. Amacımız mesleki eğitime en büyük katkıyı böyle üreterek temin etmek” şeklinde konuştu.

“Mezuniyet sonrası istihdama yönelikte çalışmalarımız hızla devam ediyor”

G-3 piyade tüfeğinin el kundağı imalatının yapıldığını söyleyen Telefoncu, “Çocuklarım ve öğretmenlerim ismine gerçekten Türk eğitim sistemi ismine Milli Eğitim Bakanı’mıza sonsuz teşekkür ediyorum. Çocuklarımız burada günlük 700 tane el kundağı üretiyor. Çocuklarımız aynı zamanda da kazanıyor. İstihdama yönelikte Makine Kimya Endüstrisi Kurumumuzla Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü’müz arasında ön protokol çalışmaları başlatıldı. İnşallah bu çocuklarımız mezun olduktan sonra da istihdamına yönelikte çalışmalarımız hızla devam ediyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.