adplus-dvertising

Merve Aydın elendi mi, diskalifiye mi oldu? Merve Aydın annesi kimdir? Aşil tendonu kopması nedir?

Survivor 2022 All Star yarışmasında Merve Aydın’ın sakatlığı merak uyandırdı. Merve Aydın’ın ayak aşil tendonunda kopma yaşandı. Peki ama aşil nedir? Survivor’ın yeni bölümünde Merve Aydın’ın diskalifiye olacağı söylentileri gündeme geldi. Merve Aydın’ın annesi kimdir? Merve Aydın’ın annesi Nilüfer Aydın ne zaman öldü?
Takip et
Merve Aydın elendi mi, diskalifiye mi oldu? Merve Aydın annesi kimdir? Aşil tendonu kopması nedir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Survivor yeni bölüm fragmanı ilgiyle araştırılıyor. Survivor yarışmasının yeni bölümünde Acun Ilıcalı’nın Merve Aydın’ın sakatlığıyla ilgili açıklama yapması bekleniyor. Peki ama Merve Aydın sakatlandı mı?

Acun Ilıcalı, ”Kelimeleri kullanırken bile zorlandığım bir konseyde daha beraberiz.” dedi.Survivor 2022 All Star yarışmasında Merve Aydın’ın aşil tendonu koptu. Peki ama aşil tendonu nedir?

Survivor Merve’ye ne oldu?

Nisan ayında bir kere daha sakatlanan Merve’nin yeni bölüm fragmanında da sakatlandığı görüldü. Geçen aylarda; bir anda kanlar içinde kalan Aydın, oyuna devam edememişti. Burnu doktor Metin Kuş tarafından kontrol edilen Aydın, kırık olduğu tespit edilince hastaneye kaldırıldı. Metin Kuş’un ‘Merve oynayamazsın’ demesi üzerine Merve, “Kanama durursa oynayabilirim. Ben alışkınım” demişti.O akşam yapılan konseyde Acun Ilıcalı, Merve Aydın’ın burnunda parçalı kırık olduğu dile getirmiş; yarışmadaki akıbetinin daha sonra belli olacağını söylemişti.

Merve Aydın’ın sakatlandığı ve ”Bitti, Anne sana söz verdim.” dediği görüldü.

Survivor 2022 All Star yarışmasında Merve Aydın’ın sakatlığı merak uyandırdı. Merve Aydın’ın ayak aşil tendonunda kopma yaşandı.

Merve Aydın’ın annesi kimdir?

Merve Aydın’ın annesi Nilüfer Aydın 2021 yılında kanserden dolayı hayatını kaybetti.

Merve Aydın elendi mi, diskalifiye mi oldu? Merve Aydın annesi kimdir? Aşil tendonu kopması nedir?

Aşil Tendonu koparsa ne olur?

Aşil tendonunun koptuğu durumlarda kişi, ayak bileği arkasında şiddetli bir ses duyabilir, aynı zamanda ani ve şiddetli bir acı hisseder. Bu kopma sonrasında kişi yürüme ve bileğini hareket ettirmede güçlük çeker. Kopmanın türüne bağlı olarak cerrahi müdahale gerekebilir.

“MERVE İÇİN SURVIVOR MACERASI SONA ERDİ”

Acun Ilıcalı konseyde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Kendisi ile uzun bir süre görüştüm. Çok talihsiz bir olay yaşandı. Hiçbirimizin aklından geçmeyen bu sakatlık belasının yarışmacılara ne kadar darbeler vurabileceğini gösteren bir olay. Merve’nin durumu ile ilgili bilgi vereceğim. Tarihi bir oyun tarihi galibiyet. Kendisi ile uzun bir sürek konuşurken bir ağabeyi olarak ona bazı tavsiyelerde bulundum. Gözyaşları ile başlayan konuşmada bıraktığım son nokta iyi bir nokta oldu. Merve’nin yaşadığı ağır bir sakatlık. Canımızdan sağlığımızıdan daha değerlisi yok. Bu sakatlıkların en olumlu tarafı 1-2 ay sonra sağlığa kavuşulabilmesi.

Sevgili Merve ile ilgili verebileceğim bilgi, Merve için Survivor macerası sona erdi. Bunu tahmin ettiğinizi biliyorum ama bir mucize var mı diye soruyorsanız böyle bir şey olmadı. Devam etme şansının olmadığı net olarak gözüküyor.,

Merve Aydın kimdir?

Merve Aydın, 17 Mart 1990 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2008’de Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası ve 2011’de Avrupa 23 yaş altı Atletizm Şampiyonası’nda 800 metre koşuda gümüş madalya kazandı.

Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nda 4×400 bayrak yarışında (Nagihan Karadere, Meliz Redif ve Pınar Saka ile birlikte) ikinci gümüş madalyasının da sahibi oldu.

Avrupa 23 yaş altı Atletizm Şampiyonası’ndaki performansı ile Dünya-Olimpiyat B barajını da geçti.

Merve Aydın elendi mi, diskalifiye mi oldu? Merve Aydın annesi kimdir? Aşil tendonu kopması nedir?

Londra 2012 Yaz Olimpiyatları kadınlar 800 metre seçmelerinde 2. seride yarışan sporcu, yarış esnasında sakatlanarak 3:24.35’lik dereceyle serisini sonuncu olarak bitirdi.

12 Haziran 2012 tarihinde Beyaz Rusya’da Olimpiyat seçmeleri kapsamındaki yarışta koştuğu 2:00.23’lük derece ile 800 m Türkiye rekorunun sahibi oldu.

2011 Avrupa Takımlar Şampiyonası’nda 3.29.42’lik derecesiyle (Birsen Bekgöz, Pınar Saka ve Meliz Redif ile birlikte) bu alandaki açık hava Türkiye rekorunu da elinde bulunduruyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.