adplus-dvertising

Mersin’de kaybolan çocuğu bulmak için tüm ekipler seferber oldu

Mersin’in Erdemli ilçesinde 8 yaşındaki Nur Hamit Bilal, gece saatlerinde kayboldu, mahalle halkıyla beraber bütün ekipler bulmak için harekete geçti. Kokuya duyarlı köpeklerle aranan kız çocuğundan ilk 6 saat içinde bir haber alınamadı.
Takip et
Mersin’de kaybolan çocuğu bulmak için tüm ekipler seferber oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, ilçeye bağlı Çeşmeli Mahallesi Merkeze Sokak’ta yaşandı. Alınan bilgiye göre, yabancı uyruklu Havva ve Hamit Bilal çiftçinin 8 yaşındaki kızı Nur, gece 21.30 sıralarında kayboldu. Çocuğu bulamayan ailesi komşulardan yardım istedi.

Komşular hem mahalle sakinlerine hem de ekiplere haber verdi. Bunun üstüne mahalle sakini ortalama 200 kişi ile beraber jandarma, AFAD, AKUT ve İtfaiye ekipleri 2’si kokuya duyarlı biri kadavra olmak üzere 3 köpek getirerek arama çalışması yaptı. Vatandaşlarla bütün ekipler çocuğun evi başta olmak üzere 5 kilometrelik alanda 6 saat süren ayrıntılı arama yaptı. Yapılan ilk aramalarda bir netice alınamazken, çalışmaların kesintisiz sürdüğü bildirildi.

Arama çalışmalarına katılan mahalle sakinlerinden Zafer Sarıaslan, ”Gece saat 21.30 gibi kız çocuğu kaybolmuş. Tüm Çeşmeli’nin gençleri ve halkı olmak üzere 200-250 kişi bölgeyi tamamen taradı. Şu ana kadar hiçbir netice alınamadı. Hala Akut, AFAD, jandarma herkes arıyor” şeklinde konuştu.

Nur’un ablası ise, kardeşinin kaybolduğunu ve herkesin aramasına karşın halen bulunamadığını kaydetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.