Mersin’de Alevi Vatandaşların Kapılarına Tarih Yazılması Olayı Çözüldü

Mersin’de Alevi vatandaşların kapılarına tarih yazılması ile ilgili Valilik’ten açıklama geldi. Açıklamada olayın ideolojik olmadığı bildirildi.

Mersin Valiliği, şehirde bazı binalarda bulunan evlerin kapı zillerine tarih yazılmasına ilişkin olayın herhangi bir ideolojik boyutunun olmadığının belirlendiğini bildirdi.

MERSİN VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Mersin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şehirde kapı zillerinin kenarına yazılan tarihlerle alakalı basın yayın organlarında Alevi vatandaşların evlerinin işaretlendiği yönünde haberlerin çıktığı anımsatıldı.

EVLERİ KARIŞTIRMAMAK İÇİN YAZI YAZILMIŞ

Bu işaretlemelerin Alevi vatandaşlarına yönelik olmadığının tespit edildiği ifade edilen açıklamada, “Yeni Bir Umut Engelli ve Kimsesizler Lösemi Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği İktisadi İşletmesi adına yardım toplayan Ö.U. adlı bir bayan şahıs tarafından tarihlerin yazıldığı belirlenmiş, alakalı bayan da verdiği ifadede gezdiği bölgelerle, girdiği bina ve daireleri karıştırmamak ve tekrar girmemek maksadıyla küçük yazılarla zil butonlarının yanlarına tarih attığını beyan etmiştir. Şahısla alakalı lüzumlu adli işlem yapılmış, olayın herhangi bir ideolojik boyutunun olmadığı belirlenmiştir. ” dendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı